eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły13 06 2016

Skutki wynajmu nierzetelnym najemcom. Zabezpiecz się!

Samodzielny wynajem mieszkania to nie tylko liczenie zysków z wynajmu, chociaż tak to powinno w teorii wyglądać. Nawet jeśli mamy idealne mieszkanie pod wynajem, którego zakup skrupulatnie przemyśleliśmy - to dopiero początek drogi do sukcesu. (Inwestorów, którzy dopiero planują kupno mieszkania pod wynajem odsyłamy do artykułu, który prezentuje cechy takich mieszkań, które będą cieszyć się największym powodzeniem).

Na nasz sukces składają się jeszcze między innymi takie elementy jak umowa wynajmu, prawidłowo przygotowane protokoły zdawczo-odbiorcze mieszkania i... i właściwy dobór najemców!  

Do wszystkich tych czynności powinniśmy przygotować się we właściwy sposób. Umowa wynajmu, protokół i dokumenty towarzyszące to kwestia organizacyjna. Umowę można zakupić lub skonsultować się z doświadczonym w tych kwestiach adwokatem, protokół zdawczo odbiorczy mieszkania przygotować na podstawie przygotowanych przez zarządcę wynajmu darmowych materiałów edukacyjnych. Ale co z weryfikacją i doborem rzetelnego najemcy? To kwestia doświadczenia, dostępu do odpowiednich narzędzi weryfikacyjnych, znajomości procedur i odrobiny szczęścia. Nawet przy dokładnej weryfikacji i rzekomo idealnym najemcy mogą wystąpić komplikacje. Trzeba się z tym liczyć i być przygotowanym na takie sytuacje.

 

 

Jakie są skutki wynajmu nierzetelnemu najemcy

Większość właścicieli o problemie nierzetelnych najemców dowiaduje się na własnej skórze. Przed dowiaduje powinno być jeszcze zawarte słowo boleśnie. Takie sytuacje zawsze kończą się okresem przestoju, brakiem płatności, kłopotami z pozbyciem się najemcy z mieszkania a także często zniszczeniami mieszkania i konieczną dodatkową nieplanowaną inwestycją w przywrócenie mieszkania do poprzedniego stanu. 

 

Co powinno budzić w nas podejrzenia?

Pierwszym symptomem problemów jest z reguły opóźnienie w płatnościach, różnego typu wymówki, obiecywanie przelewu, problemy z bankiem lub z uzyskaniem wynagrodzenia od pracodawcy. Nie możemy dać się zwodzić! Przy pierwszej podjętej rozmowie z najemcą należy ustalić harmonogram spłaty zobowiązania. W momencie gdy najemca w jakikolwiek sposób nie wywiąże się ze zobowiązania trzeba podjąć działanie w celu pozbycia się go z mieszkania. Nie możemy wierzyć, że kolejne nasze wyciągnięcie ręki spotka się z uznaniem i płatność zostanie uregulowana. Dłużnicy mają to do siebie, że są fantastycznymi kłamcami. Zawsze kierujmy się tą zasadą - dłużnik zawsze kłamie.

Co zrobić, gdy problem z nierzetelnym najemcom przerasta nasze siły

Na samym początku można stosować tak zwaną windykację miękką i próbować pozbyć się najemcy na własną rękę. Jeśli to natomiast nie przyniesie rezultatu warto skontaktować się z firmą zarządzającą najmem mieszkań - mającą wieloletnie doświadczenie na tym polu. Już sama konsultacja z ekspertami rynku wynajmu, może nam pomóc rozwiązać kłopotliwą sytuację. Jeśli przekażemy mieszkanie do obsługi z problematycznym najemcą, firma w sprawny sposób pozbędzie się go i wynajmie mieszkanie we właściwy sposób - poddając najemców szczegółowej weryfikacji. Właściciel mieszkania korzystając z takiej usługi, uwalnia swój czas - zarządca przejmuje obowiązek poszukiwania najemców, spisywania umów wynajmu, protokołów i bieżącej obsługi. Dokonuje również końcowego rozliczenia najemców. Przy całej procedurze kieruje się interesem wynajmującego. 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe