eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły04 05 2016

Mały magazyn, spore zalety

Dostosowany do wielkich potrzeb

SBU to magazyn o powierzchni od 500 do maksymalnie 5000 metrów kwadratowych powierzchni, a więc relatywie nieduży. Jeszcze przed laty o takie przestrzenie było bardzo trudno, a dziś budowane są w sporych ilościach. Warto zauważyć, że w obrębie samej Warszawy zajmują one ponad pół miliona metrów kwadratowych.

Bo to właśnie na obrzeżach miast najczęściej lokalizowane są Small Business Units, ale nieopodal głównych arterii komunikacyjnych. To bezsprzecznie spora zaleta tego rozwiązania. Co więcej, nowobudowane małe magazyny odznaczają się także wysokim standardem.

Elastyczność

Warto wiec dokładnie sprecyzować własne oczekiwania względem potencjalnego magazynu. Deweloperzy projektują je bowiem zgodnie z potrzebami najemców. Nie jest więc rzadkością, że te powierzchnie są dostosowane do obsługi pojazdów typu van. Mają także doki hydrauliczne, rampy podjazdowe itp.

Podobnie sprawy mają się w przypadku specjalistycznych potrzeb, jak np. rozbudowana klimatyzacja czy specjalna chłodnia. Może się okazać, że deweloper weźmie pod uwagę taką sugestię jeszcze na etapie projektowania magazynu. Taka elastyczność powierzchni i najmującego może znacznie obniżyć długofalowe koszty wynajmu.

 

magazyn

 

Koszty

Najemcy Small Business Unit z reguły rozliczani są indywidualnie za zużyte media. To dzięki indywidualnym dla danego boksu licznikom. I warto tego przypilnować. Bowiem może okazać się, że działalność sąsiadującego przedsiębiorcy mogłaby znacznie obniżyć koszty. Najemca i tak powinien spodziewać się nieco wyższych stawek czynszowych niż w standardowych, dużych obiektach poza miastem. Wynika to przede wszystkim z tego, że grunty inwestycyjne leżą w granicach miasta. A

Korzystanie z magazynu

Kompleks małych powierzchni biurowych oznaczać będzie fakt, że na terenie parku magazynowego wciąż będzie ruch. Dostawcy, kontrahenci, klienci – codziennie przewijać się będzie sporo osób. Warto wobec tego zorientować się, jakie środki bezpieczeństwa powziął najmujący. Może bowiem konieczne okazać się zatrudnienie ochrony bądź montaż i administrację monitoringu. To może oznaczać, że koszt najmu wzrośnie. To jednak niezbędne. Niezależnie od tego, gdzie magazyn będzie zlokalizowany.

Zobacz oferty wynajmu magazynów na: http://warehouses.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe