https://www.high-endrolex.com/43 Dbajmy także o to, czego nie widać

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 02 2016

Dbajmy także o to, czego nie widać

Rozdrażnienie, bóle zatok i senność…

Powietrze ma bowiem ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników. Bóle głowy i zatok, senność lub rozdrażnienie mogą być efektem często są efektem zaniedbania pracodawcy. Okazuje się bowiem, że to powietrze w biurach najczęściej jest znacznie gorsze od tego, którym oddychamy na ulicy! Mimo, że nie jesteśmy otoczeni pędzącymi autami, powietrze w biurze przegrywa z tym na ulicy z powodu m.in. brudnych filtrów w kanałach wentylacyjnych, kurzu i zgrzybiałych kanałów. Lub niedawnego remontu, bo w klejach, lakierach i innych materiałach budowlanych nierzadko są obecne lotne związki organiczne, które niosą za sobą cały wachlarz zagrożeń dla zdrowia. To naukowo udowodnione,

… można tego uniknąć

Zadbać o powietrze w biurze można na kilka sposobów. Na początek dobrze jest wszystko posprzątać – pozbyć się wszelkich kurzy z biura. Zwłaszcza tych zalegających latami w wentylacji. Oznacza to sporo fizycznej pracy, którą można zlecić wykwalifikowanej ekipie sprzątającej. Na oczyszczonych wyciągach wentylacyjnych następnie powinny pojawić się specjalne filtry. Te będą zapobiegać ponownemu osadzaniu się brudu w przewodach.

Podobnie jest także kilka trików na wyeliminowanie lotnych związków organicznych. Na to należy zwrócić szczególną uwagę podczas remontu. Powinno zostać najpierw wyznaczone wyłączone z użytku, wietrzone pomieszczenie. Tam należy składować farby i kleje, które nie są używane. Ponadto powinny być także specjalnie zabezpieczone malowane powierzchnie po to, lotne związki organiczne nie rozprzestrzeniały się i osadzały po pomieszczeniach.

 

Trzeba będzie również zadbać o właściwy powrót do pracy w wyremontowanym biurze. Pracownicy nie powinni bowiem siadać do biurek już na drugi dzień po zakończeniu prac. W powietrzu wciąż będą unosić się szkodliwe substancje! Niezbędne jest wobec tego wietrzenie pomieszczeń przez minimum pięć dni. Pamiętajmy, że na czas remontu i tak należy wynająć powierzchnię tymczasową, wiec pięć dni poza stałą siedzibą nie powinno zrobić wielkiej różnicy.

Zobacz także: http://www.officemap.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe