https://www.high-endrolex.com/43 Mały magazyn, wiele do rozważenia

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 02 2016

Mały magazyn, wiele do rozważenia

Powierzchnia dopasowana do biznesu

Istotną zaletą powierzchni Small Business Unit jest to, lokalizowane są albo na w dzielnicach przemysłowych albo na obrzeżach miast, około 12 kilometrów od centrum. Najczęściej w parkach magazynowych. To atrakcyjne położenie, często objęte siecią transportu miejskiego lub znajdujące się niedaleko głównych arterii komunikacyjnych miast. Ponieważ SBU to stosunkowo nowy trend, takie przestrzenie są również nowoczesne. Stąd można oczekiwać wysokiego standardu powierzchni biurowych oraz oczekiwać takich rozwiązań jak np. doki hydrauliczne czy rampy. Z kolei specyficzne projektowanie, zakładające budowę niestandardowych siatek słupów pozwala wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń.

Większość budynków Small Business Unit powinno się bezproblemowo dać przystosować do indywidualnych potrzeb biznesowych. Warto jednak zadać konkretne pytanie o to, kto poniesie koszty adaptacji budynku. Zwykle bardziej elastyczni są deweloperzy, właściciel obiektu będzie mógł naciskać na przeniesienie kosztów na najemcę. Warto także zorientować się, czy nie będzie problemu z obsługiwaniem magazynu przez duże samochody. Warto zwrócić więc uwagę nie tylko na szerokość bramy, przez którą będą przejeżdżać auta, ale także na podjazd i drogi dojazdowe. Kierowca ciężarówki może mieć problem z przejazdem wąską uliczką.

 

Przed podpisaniem umowy warto zadać także pytanie o to, czy dostęp do magazynu lub parku magazynowego jest możliwy przez całą dobę. Otworzy to bowiem dodatkowe możliwości np. organizacji dostaw. Jednak powinny być wtedy dodatkowo rozważone kwestie bezpieczeństwa: czy jest monitoring lub ochrona? I w końcu – kto za to zapłaci?

Koszty

Kwestie rachunków za ochronę prowadzą do kolejnych, równie ważnych kwestii – rozliczania mediów. Częstym rozwiązaniem w parkach magazynowych są oddzielne liczniki dla każdego z najemców, ale nie jest to regułą. Może się bowiem okazać, że współdzielimy licznik z sąsiadem. Możemy wtedy ponosić wyższe koszty, niż powinniśmy.

Powinniśmy się także przygotować na to, że czynsze SBU mogą być wyższe niż w standardowych obiektach poza miastem. Tu kluczowa jest właśnie lokalizacja. Pamiętajmy także, że czynsz w paku magazynowym w Warszawie na pewno będzie większy od średniej krajowej. 

Zobacz: http://warehouses.pl/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe