eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły22 12 2015

Wady i zalety domów jednorodzinnych

Jak wiemy wybór projektu domu to chyba najtrudniejsza decyzja, jaką musimy podjąć. A ogromny wybór projektów na rynku budowlanym wcale nam tego nie ułatwia. Jedni wolą domy parterowe i inni zdecydowanie domy z poddaszem użytkowym, jedni decydują się na dach dwuspadowy inni natomiast na dach kopertowy. Pomysłów i kombinacji jest znacznie więcej, a z roku na rok powstaje coraz więcej nowych projektów. W ostatnich latach, jak donosi ecoreadyhouse.pl, coraz większym zainteresowaniem cieszą się również nowoczesne projekty domów pasywnych i między innymi jednorodzinnych. Decydując się na tego typu dom możemy liczyć na połączenie funkcjonalności, estetyki i ekonomicznych rozwiązań, które dostosujemy zarówno do potrzeb osób starszych jak i dzieci, a przede wszystkim dla osób cierpiących na brak czasu. Nowoczesne rozwiązania zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających osób, zapewniając im luksus, wygodę i bezpieczeństwo.

Często zanim podejmiemy decyzję o budowie domu i wybierzemy swój wymarzony projekt, analizujemy również wszystkie wady i zalety mieszkania w domu jednorodzinnym. Niestety nie ma jednego idealnego rozwiązania, każde wyjście ma swoje plusy i minusy i nie są one permanentne tylko zależą przede wszystkim od naszych upodobań, przyzwyczajeń, trybu życia, jaki prowadzimy, a przede wszystkim możliwości finansowych. I nawet, jeżeli początkowo wydaje nam się, że dom jednorodzinny to dla nas najlepsze rozwiązanie, to z czasem może okazać się, że ma ono tez negatywne strony.

Dom czy mieszkanie to kwestia dyskusyjna i każdy z nas będzie postrzegał tę kwestię z własnej perspektywy. A zatem istotną kwestia jest, aby rozpatrzyć tą decyzje pod wieloma różnymi kwestiami. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to jak żyjemy i czego potrzebujemy. Z reguły domy jednorodzinne powstają na wsi, bądź na odległych od miasta osiedlach. Ma to zarówno swoje plusy jak i minusy. Plusem jest oczywiście cisza i spokój, o który w mieście bardzo trudno. Możemy spędzać weekendy z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury nie wyjeżdżając przy tym z domu. Jednak patrząc na to z perspektywy dojazdów do pracy, na zakupy czy innych miejsc rozrywki, musimy liczyć się z pokonaniem znacznie większej odległości, z biegiem czasu takie dojazdy mogą stać się dla nas uciążliwe i niewygodne, tym bardziej, jeżeli przyjdzie nam jeszcze dowożenie dzieci do szkoły bądź na zajęcia pozalekcyjne.

Poza tymi oczywistymi wadami i zaletami domów jednorodzinnych, należy rozpatrzyć także kwestie kosztów i utrzymania domu. Wiadomo, że w okresie grzewczym koszty utrzymania takiego domu będą znacznie wyższe jednak dziś możemy zastosować różne nowoczesne rozwiązania, które w dużej mierze pozwolą nam zminimalizować związane z tym wydatki.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe