https://www.high-endrolex.com/43 Jeżyce z największą nową ofertą w Poznaniu

W tym czasie pojawiło się łącznie 8 inwestycji wraz z 900 mieszkaniami. Wśród nich znalazły się najbardziej wyczekiwane projekty, których realizacja miała się rozpocząć już kilka lat temu.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły12 11 2015

Jeżyce z największą nową ofertą w Poznaniu

W ostatnim półroczu deweloperzy działający na poznańskim rynku mieszkaniowym na miejsce realizacji swoich inwestycji najczęściej wybierali Jeżyce. To tutaj debiutująca podaż przekroczyła poziom oferty pozostającej już od dłuższego czasu na rynku. W tej części miasta, w trakcie minionych sześciu miesięcy w sprzedaży pojawiło się dokładnie 900 mieszkań, pozostawiając daleko w tyle pozostałe dzielnice.

 

Jeszcze rok temu osoby, które poszukiwały własnego mieszkania na Jeżycach, musiały ograniczyć się głównie do rynku wtórnego. Oferta rynku deweloperskiego w tej części miasta liczyła niewiele ponad 200 mieszkań, podczas gdy w pozostałych dzielnicach Poznania podaż osiągała już rekordowe poziomy w historii. W tym czasie deweloperzy koncentrowali się głównie na Starym Mieście, Grunwaldzie i Wildzie, jednak wraz z kolejnymi wprowadzonymi inwestycjami pula projektów będących w przygotowaniu malała. Odmiennie było w Jeżycach, gdzie z każdym miesiącem lista inwestycji planowanych wydłużała się, a oferta dostępnych mieszkań malała. Niewielka liczba debiutujących mieszkań nie była w stanie rekompensować ubytku wynikającego z realizowanej sprzedaży.

Przełom nastąpił w II kw. 2015 r., choć kulminacja przypadła na kolejne miesiące. W tym czasie pojawiło się łącznie 8 inwestycji wraz z 900 mieszkaniami. Wśród nich znalazły się najbardziej wyczekiwane projekty, których realizacja miała się rozpocząć już kilka lat temu. W szczególności mowa tu o Zajezdni Poznań spółki REF Eastern Opportunities, która ruszyła w połowie września wraz z 206 mieszkaniami w sprzedaży. Łącznie cały kompleks ma liczyć 360 nowych lokali oraz ponad 19 tys. mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Kolejną wielkoformatową inwestycją realizowaną na Jeżycach jest Botaniczna spółki Nickel Development. W ostatnim czasie został wprowadzony drugi etap z dokładnie 200 lokalami mieszkalnymi. W tej części miasta spółka Echo Investment zadebiutowała projektem przy Jackowskiego 47. Przewiduje on budowę jednego budynku ze 155 mieszkaniami. Ofertę zasilił również kolejny etap Kamienicy Jeżyce dewelopera Ronson. Nowością był natomiast Strzeszyn Park spółki PBG Erigo położony w pobliżu Jeziora Strzeszyńskiego i Rusałka, gdzie zrealizowanych zostanie ponad 50 mieszkań. W sprzedaży znalazły się także projekty: Polna 28 spółki Terra Haus, Poznańska 1 dewelopera Constructa Plus oraz kolejny etap Reduty Nowe Podolany Ekonbud-Fadom.

Łącznie za sprawą nowych inwestycji oferta deweloperska w Jeżycach jest już bliska przekroczenia poziomu 1 tys. mieszkań. Większym wyborem może się pochwalić jedynie dzielnica Stare Miasto.

 

Źródło: Grupa Emmerson S.A., 11.2015

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe