Akt własności działki inwestycyjnej jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa inwestorów

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły06 11 2015

Ziemia na Marurach okazją dla inwestora

Warmia i Mazury przestają już być postrzegane jako region czysto turystyczny, w którym warto wypoczywać, ale nic poza tym. W Krainie Wielkich Jezior drzemie ogromny potencjał gospodarczy. Zarówno wysoka jakość środowiska przyrodniczego, jak i dostępność terenów inwestycyjnych dają szeroki wachlarz rozwoju własnego biznesu.

Drzemiący potencjał

Coraz większe zaangażowanie lokalnych samorządów oraz pomoc unijna ramach Regionalnego Programu Operacyjnego mogą już niebawem stworzyć bardzo korzystne warunki dla rozwoju biznesu w tym regionie. Na taką aktywność przychylnym okiem spoglądają inwestorzy zajmujący się lokowaniem swojego kapitału w ziemię na Mazurach.

Zdaniem ekspertów jest to najlepszy okres na zakup gruntów inwestycyjnych w tym regionie.

- Mazury są jeszcze na wczesnym stadium rozwoju gospodarczego, który dzięki samorządowemu i unijnemu wsparciu może już w niedługim czasie rozwinąć skrzydła. Stwarza to okazję dla nowych inwestorów, którzy zamierzają ulokować swój kapitał w inwestycje ziemskie w tym regionie – twierdzi Marek Klamut z Agrofortis, programu zajmującego się inwestowaniem w nieruchomości gruntowe na Warmii i Mazurach - Doświadczenia ostatnich lat oraz prognozy potwierdzają, że zakup gruntów na Mazurach w ich wczesnym stadium rozwoju daje ponadnormatywne zyski w porównaniu do innych, dostępnych na rynku instrumentów finansowych (lokaty, obligacje, giełda). Akt własności działki inwestycyjnej jest najlepszą gwarancją bezpieczeństwa inwestorów – zapewnia ekspert z programu Agrofortis.

Ambitne plany

29 października został podpisany projekt o nazwie ,,Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 - Strategia”. Z informacji w nim zawartych można dowiedzieć się zarówno o strategii samorządów lokalnych w skupionych wokół idei rozwoju i promocji Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, jak i o inwestycjach, które są zaplanowane w najbliższym czasie. Projekt zakłada szereg zmian zarówno w obszarach ochrony środowiska, promocji gospodarczej obszaru, infrastruktury drogowej, sportowej i medycznej, ale także na rzecz infrastruktury społecznej dla seniorów, dzieci i młodzieży, oświaty oraz dostępności usług publicznych.

- Spośród zaplanowanych inwestycji warto wyróżnić między innymi rozbudowę i modernizację infrastruktury wodno – ściekowej, która przyczyni się do ochrony wód powierzchniowych będących naturalnym bogactwem Krainy Wielkich Jezior. Poprawę dostępności komunikacyjnej, a zwłaszcza jakości połączeń dróg lokalnych oraz projekt mazurskiej pętli rowerowej, która zakłada przygotowanie zintegrowanego szlaku rowerowego wokół Wielkich Jezior Mazurskich – podkreśla Marek Klamut.

Inwestycje, które już niebawem zostaną poczynione na Warmii i Mazurach są sygnałem, że warto zainteresować się tym regionem nie tylko pod kontem bogato rozwiniętej oferty turystycznej.

Źródło: ziemiatak.blog.pl, 11.2015

 

 

 

 

 

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe