Przede wszystkim trzeba uwzględnić jej wielkość, kształt, usytuowanie względem stron świata i drogi dojazdowej, ukształtowanie terenu oraz dostęp do mediów. Jeżeli działka jest wąska lub o bardzo nieregularnym kształcie może być konieczne zamówienie indyw

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 10 2015

Projekt domu – jak wybrać najlepszy?

Wybór projektu jest jednym z ważniejszych kroków na drodze do wymarzonego domu. Należy zatem dobrze określić swoje potrzeby i pragnienia, aby później nie czuć się rozczarowanym.

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z założeniami planu miejscowego lub wydanej decyzji o warunkach zabudowy. Może się bowiem okazać, że występują w nim ograniczenia, które już na wstępie wyeliminują część projektów.

Na kolejnym etapie warto przeanalizować jaki dom będzie najodpowiedniejszy na naszej działce. - Przede wszystkim trzeba uwzględnić jej wielkość, kształt, usytuowanie względem stron świata i drogi dojazdowej, ukształtowanie terenu oraz dostęp do mediów. Jeżeli działka jest wąska lub o bardzo nieregularnym kształcie może być konieczne zamówienie indywidualnego projektu – radzi Kuba Karliński z portalu DzialkaDlaCiebie.pl.

Ważnym krokiem jest wybór wielkości domu. Często jest ona ograniczona funduszami jakimi dysponujemy, nie tylko ze względu na wysokie koszty budowy, ale również eksploatacji. Jednak nawet jeśli stać nas na bardzo duży dom warto się zastanowić, czy jest on nam potrzebny. Powierzchnia budynku powinna być dostosowana do liczby mieszkańców oraz ich potrzeb, także tych przyszłych. Przykładowo młoda para planująca założenie rodziny musi uwzględnić przestrzeń dla przyszłego potomstwa. Warto też wybrać taki projekt, który umożliwi w przyszłości rozbudowę domu.

Od tego kto będzie mieszkać w domu zależy również czy będzie to dom parterowy, piętrowy, z użytkowym poddaszem, czy też bez. Takich dylematów jest więcej, np. zabudować kuchnię, czy połączyć ją z salonem, uwzględnić jedną łazienkę, czy dwie, ile stanowisk powinien mieć garaż, itp. Zależy to nie tylko od ilości osób zamieszkujących w domu, ale także od ich stylu życia, wieku, stanu zdrowia, a także wzajemnych stosunków i przyzwyczajeń.

W dzisiejszych czasach, gdy obserwujemy znaczący rozwój ekologicznych technologii, warto przemyśleć kwestię ich zastosowania u siebie. Są one coraz bardziej dostępne i mogą znacząco obniżyć koszty eksploatacji. Przykładowe rozwiązania ekologiczne to rekuperator, pompa ciepła, czy panele słoneczne do ogrzania wody użytkowej.

Agata Polińska z serwisu Otodom.pl dodaje, iż często istnieje możliwość dokonania niewielkich zmian w gotowym projekcie, tak by jeszcze lepiej dostosować go do swoich potrzeb. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mających jasno sprecyzowane potrzeby i nadal tańsze niż zakup projektu stworzonego na specjalne zamówienie.

 

Źródło: OtoDom.pl,Grupa Emmerson S.A., 10.2015

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe