Dogodny rozkład i aranżacja budynku, doskonały dostęp komunikacyjny, trzy lata temu skłoniły prywatnego właściciela wraz z bankiem do zawiązania spółki celowej i znalezienia właściwego przeznaczenia nieruchomości.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 10 2015

Powstanie nowy szpital w Warszawie

Upper Finance Med Consulting zamknął kolejną transakcję na rynku medycznym w Warszawie. Tym samym zakończył trzyletni projekt, którego ostatecznym beneficjentem została Grupa LUX Med. Upper Finance Med Consulting był wyłącznym doradcą finansowym po stronie sprzedającego.

Dzięki transakcji LUX MED będzie mógł uruchomić kolejny szpital zlokalizowany na terenie Warszawy. Pierwsi pacjenci skorzystają z jej usług w 2017 roku.

- Nieruchomość musi zostać zaadaptowana na cele przewidziane przez kupującego. Pierwotnie jej przeznaczeniem była funkcja biurowa. Dogodny rozkład i aranżacja budynku, doskonały dostęp komunikacyjny, trzy lata temu skłoniły prywatnego właściciela wraz z bankiem do zawiązania spółki celowej i znalezienia właściwego przeznaczenia nieruchomości. Przeprowadzona przez Upper Finance Med Consulting analiza rynku wykazała, że najkorzystniejsze dla inwestorów ale też dla społeczności lokalnej będzie stworzenie w tym miejscu kolejnego szpitala – wyjaśnia Tatiana Piechota, Prezes Upper Finance Med Consulting.

Upper Finance Med Consulting jest doświadczonym doradcą finansowym w obszarze dedykowanym zarówno rynkowi medycznemu jak i nieruchomościowemu. W wieloetapowym procesie od powstania koncepcji poprzez pozyskanie finansowania na jej realizację po zbycie nieruchomości na rzecz kupującego, służył doradztwem finansowym, analizą rynku, optymalizacją strony finansowej wszystkich transakcji po sprzedaż.

- Uczestniczyliśmy w charakterze doradcy transakcyjnego w procesie sprzedaży 100% udziałów w SGB Fortune MA Sp. z o.o. oraz Ogółu Praw i Obowiązków w SGB Fortune Ma Sp. z o.o. Sp. K.  na rzecz inwestora strategicznego – Grupy LUX MED. W konsekwencji tej transakcji  LUX MED nabył nieruchomość, w której zamierza uruchomić kolejny szpital. Powierzchnia zakupionej działki wynosi ponad 13 tysięcy m² i umożliwia rozbudowę infrastruktury - dodaje Tatiana Piechota.

Po stronie sprzedającego usługami doradczymi służyły: Upper Finance Med Consulting jako wyłączny doradca finansowy oraz Kancelaria Filipiak Babicz po stronie kupującego Kancelaria Gessel oraz PwC.

 

*  *  *

Upper Finance Med Consulting poza doradztwem finansowym w procesie fuzji i przejęć specjalizuje się w pozyskiwaniu finansowania dla sektora medycznego, obsługując większość prywatnych podmiotów branży medycznej działających na polskim rynku. Grupa Upper Finance poza rynkiem medycznym działa również w branży deweloperskiej mieszkaniowej i komercyjnej, gdzie jest liderem w pozyskiwaniu finansowania. Obecny na rynku od ponad 7 lat Upper Finance, przy współpracy z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi, pośredniczył w finansowaniu inwestycji na kwotę kilku miliardów złotych.

 

Źródło: Upper Finance, 10.2015

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe