https://www.high-endrolex.com/43 Jak zachęcić nabywcę do kupna mieszkania?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły07 10 2015

Jak zachęcić potencjalnego nabywcę do kupna mieszkania?

Niewielki remont

Aby odświeżyć mieszkanie niekiedy wystarczy na nowo pomalować ściany. Jeśli niewielkiego remontu dokonamy samodzielnie, koszt całej operacji zamknie się w mniej niż 1000zł. Sprawa nieco się komplikuje w przypadku, gdy trzeba wymienić płytki w łazience bądź kuchni, bo w takiej sytuacji lepiej zdać się na fachowców, a to znacząco podniesie koszt remontu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy kierować się zdrowym rozsądkiem, trzeba jednak również pamiętać, że odświeżone mieszkanie z pewnością zrobi lepsze wrażenie na potencjalnym kupcu. Będzie on miał bowiem poczucie, że pomimo większej ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić, jest to inwestycja w lokal o wysokim standardzie.

Uporządkuj mieszkanie

Zanim przystąpimy do prezentacji mieszkania, warto je uprzątnąć. Nie chodzi wyłącznie o pozbycie się codziennego bałaganu, ale również naprawę drobnych usterek. Czasem pomaga wyniesienie zbędnych mebli – w ten sposób lokal wydaje się optycznie większy, co z pewnością wpłynie na jego atrakcyjność. Przygotowując ogłoszenie powinniśmy postarać się o rzetelny, a przede wszystkim zgodny ze stanem faktycznym – opis. Jakiekolwiek koloryzowanie na temat lokalizacji czy stanu mieszkania nie ma sensu, bo można je zweryfikować już w czasie pierwszych oględzin. Ponadto takie kłamstwa pokażą nas jako mało uczciwych ludzi i mogą skutecznie odstraszyć nabywców. Ponieważ obecnie większość osób poszukiwanie nieruchomości rozpoczyna od przeglądania ofert w Internecie, warto przyłożyć się podczas redagowania ogłoszenia. Duże znaczenie ma również jakość fotografii, na których prezentujemy mieszkanie – powinny być one ostre i dobrej jakości. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie profesjonalisty, który zrobi atrakcyjne zdjęcia zachęcające do obejrzenia naszej oferty.

 

Skorzystaj z usług specjalistów

Chociaż pierwszym krokiem do sukcesu podczas sprzedaży mieszkania jest odpowiednio zredagowane ogłoszenie wraz z dobrymi zdjęciami, ostateczną decyzję potencjalny nabywca z pewnością podejmie dopiero po jego oględzinach. I chociaż, jak już zostało wspomniane, możemy przygotować lokal sami, niekiedy warto skorzystać z usług tzw. home stagingu, a więc firmy zajmującej się profesjonalnie przygotowywaniem nieruchomości do sprzedaży lub najmu. Według ekspertów, zazwyczaj trzeba wydać ok. 1% wartości mieszkania, aby zwiększyć jego cenę o 10% - jest to więc z pewnością opłacalna inwestycja. Ponadto możemy w ten sposób znacznie skrócić czas poszukiwania zdecydowanego nabywcy. Koszt skorzystania z usług home stagingu jest różny, zależnie od firmy. Zazwyczaj jednak wizyta specjalisty zakończona raportem uwzględniającym konieczne poprawki to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Szukasz mieszkania w Warszawie? Sprawdź ofertę na osiedlu Dobra Wola.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe