W minionym półroczu spółka realizowała siedem inwestycji mieszkaniowych na łączną liczbę 1 683 lokali oraz domy jednorodzinne, a także rozwijała działalność na rynku hotelowym, tj. umacniała pozycję Hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju i siec

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły31 08 2015

J.W. Construction Holding S.A. po pierwszym półroczu – mocne odbicie, koncentracja na planowanych projektach

Pierwsze półrocze J.W. Construction Holding S.A. zamknęła na poziomie 723 sprzedanych lokali. Oznacza to wzrost o 46% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy spółka sprzedała 496 mieszkań. W samym II kwartale br. odnotowano sprzedaż na poziomie 352 lokali, wobec 248 sprzedanych w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wysoki poziom sprzedaży uzyskano głównie dzięki realizowanym inwestycjom w atrakcyjnych lokalizacjach nie tylko w Warszawie, ale również innych miastach Polski i stabilizacji na rynku kredytów hipotecznych.

 Wyniki finansowe

Przychody Grupy w pierwszym półroczu wyniosły 127,5 mln zł, zysk z działalności operacyjnej 14,3 mln zł, zysk netto 5,1 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie 23%.

Jesteśmy zadowoleni z wyników za pierwsze półrocze br. Taki wynik można interpretować jako pozytywny sygnał ożywienia, który jeszcze nabiera tempa w drugim półroczu. Najlepszy czas dopiero przed nami – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich. – Kontynuujemy działania związane z zabudową dużego banku gruntów na ponad 4700 lokali, będącego w posiadaniu spółki. Właśnie rozpoczęliśmy budowę trzeciego etapu Bliska Wola w Warszawie, wcześniej uzyskaliśmy pozwolenie na budowę osiedla Zielona Dolina II, dzięki tym inwestycjom oraz pozostałym projektom realizowanym przez spółkę mamy szansę osiągnąć bardzo dobre wyniki sprzedażowe w skali roku, a następnie finansowe w kolejnych okresach  – dodaje Małgorzata Szwarc-Sroka.  

Działalność deweloperska i jej perspektywy

Kontynuując przyjętą w latach ubiegłych strategię budowy stabilnego i nowoczesnego holdingu o wysokich standardach J.W. Construction Holding S.A. w minionym półroczu skupiła się na działaniach, które w najbliższym czasie pozwolą na uruchomienie kolejnych inwestycji, a tym samym umożliwią wprowadzenie do sprzedaży ponad 4 700 lokali w ciągu dwóch lat.

W minionym półroczu spółka realizowała siedem inwestycji mieszkaniowych na łączną liczbę 1 683 lokali oraz domy jednorodzinne, a także rozwijała działalność na rynku hotelowym, tj. umacniała pozycję Hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju i sieci Hoteli 500 oraz kontynuowała prace związane z rewitalizacją obiektu hotelowego Stara Dana w Szczecinie. W analizowanym okresie deweloper uzyskał pozwolenia na budowę: II etapu inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach, osiedla Kamerata w Gdyni, a także stołecznych inwestycji, takich jak Willa One przy ulicy Marcina z Wrocimowic, Zielona Dolina II przy ulicy Zdziarskiej czy trzeci etap Bliskiej Woli i Apart Hotelu przy ulicy Kasprzaka. 

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku najwięcej mieszkań J.W. Construction Holding SA sprzedała w Warszawie. Największą popularnością cieszy się osiedle Bliska Wola, gdzie w ramach drugiego etapu inwestycji, nowych nabywców znalazło aż 90% mieszkań sprzedanych w ciągu 10 miesięcy. Spółka zakończyła również budowę pierwszego etapu Bliskiej Woli na 156 lokali i uzyskała pozwolenie na użytkowanie, które na tę chwilę jest już prawomocne.

Czynnikiem wpływającym na sprzedaż w przedstawianym okresie były z jednej strony oferowane przez dewelopera konkurencyjne ceny, a z drugiej chęć wykorzystania dopłat z MdM. J.W. Construction Holding SA przygotowała szeroką ofertę lokali w atrakcyjnych lokalizacjach, kwalifikujących się do zakupu w zakresie rządowego programu, m.in. na osiedlu Zielona Dolina I i II, Villa Campina wraz z dostępnymi w ramach MdM domami czy mieszkania na osiedlu Nowe Tysiąclecie w Katowicach.  

***

 J.W. Construction Holding S.A. – największy polski deweloper mieszkaniowy, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni i Poznaniu, a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień  (m. in. QI order - zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Generalny wykonawca własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort & Spa oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe.

Źródło: J.W. Construction Holding S.A., 08.2015

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe