https://www.high-endrolex.com/43 Sprawdź dewelopera przed kupnem mieszkania!

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 07 2015

Sprawdź dewelopera przed kupnem mieszkania!

Do zakupu mieszkania u konkretnego dewelopera przekonują na każdym kroku billboardy, plakaty, reklamy w radiu, telewizji, gazetach i w Internecie. To nie reklama jednak powinna decydować o tym, która oferta będzie dla nas najkorzystniejsza. Przed zakupem mieszkania warto bowiem sprawdzić dokładnie, jaki developer jest odpowiedzialny za mieszkania, które nas interesują.

Kupujący mieszkanie najczęściej kierują się przede wszystkim ceną, a wcale nie powinno to być najważniejszym kryterium. Można się przecież domyślić, że najtańsze mieszkanie prawdopodobnie nie będzie tym najlepszym. Kolosalne znaczenie ma natomiast jakość wykorzystanych materiałów oraz sposób wykonania. Przy najtańszych ofertach z jakością może być jednak nie najlepiej.

Przed zakupem nowego mieszkania kluczowe powinno być obejrzenie nie tylko tego wybranego lokalu, ale także wcześniejszych inwestycji dewelopera. Pomocne mogą się także okazać opinie nabywców innych mieszkań kupionych od tej samej firmy. Liczba reklamacji i skarg dotyczących użytkowanych mieszkań może świadczyć o wykonawstwie. Jest to więc najbardziej miarodajna ocena, jaką możemy uzyskać.

Poza samą jakością wykonania, warto zwrócić uwagę także na kwestie formalne. Jeżeli deweloper ma opóźnienia z realizacją inwestycji, może to świadczyć o jego problemach finansowych. O tym samym mogą świadczyć podejrzane zapisy umów lub podejrzane podejście dewelopera do klienta. W każdej takiej sytuacji powinna nam się zapalić czerwona lampka, a w razie wątpliwości, warto skorzystać z pomocy prawnej.

Istnieją jednak przypadki, w których deweloper nie posiada zbyt wielu wcześniejszych inwestycji, co uniemożliwia jego rzetelną ocenę. W takim przypadku należy zachować ostrożność, jednak nie trzeba od razu przekreślać takiej oferty. Wówczas pomocny może się okazać prospekt informacyjny inwestycji, który narzuca ustawa deweloperska. Ponadto warto też dokonać weryfikacji firmy w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także sprawdzić, czy firma nie zalega z płatnościami w ZUS-ie i Urzędzie Skarbowym. Pozwoli to ocenić kondycję finansową dewelopera. Taka analiza może zająć sporo czasu, jednak zdecydowanie warto, biorąc pod uwagę wartość inwestycji, jaką zazwyczaj jest zakup mieszkania.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe