eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki





Dział: Artykuły01 04 2015

Wady i zalety leasingu nieruchomości

Czym jest leasing nieruchomości?

Leasing nieruchomości odbywa się na takich samych zasadach jak leasing samochodów, maszyn czy urządzeń. Osoba finansująca, czyli leasingodawca, pozyskuje nieruchomości, które następnie udostępnia firmom, które ich potrzebują, czyli leasingobiorcom. W zamian za to leasingobiorca płaci określone w umie raty, a po pewnym czasie (zwykle jest to kilka lat) ma możliwość wykupienia na własność leasingowanej nieruchomości.

Zalety leasingu nieruchomości

Leasing jest alternatywną dla kredytu oraz innych form pozyskiwania nieruchomości (szczegółowe informacje: http://www.rl.com.pl/dla-firmy/nieruchomosci). Cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród małych oraz średnich firm i przedsiębiorstw. Nic dziwnego. To rozwiązanie wiąże się z niejedną korzyścią. Przede wszystkim leasing jest doskonały w sytuacji, w której firmę nie stać na to, by nabyć na własność nieruchomość. Jednak tym, co najbardziej przemawia do biznesmenów, są korzyści związane z podatkami. Co może bowiem zrobić leasingobiorca? Może czynsze leasingowe zaliczyć w poczet kosztów uzyskania przychodów. To również korzystne rozwiązanie dla firm, które chcą dobrze wypaść w oczach akcjonariuszy oraz udziałowców. Można bowiem ograniczyć pozycje zobowiązań w bilansie oraz rozliczać leasing poza owym bilansem. Leasing pozwala także otrzymać na własność daną nieruchomość, gdy uda się za pomocą rat spłacić jej wartość (lub z dopłatą określonej kwoty po zakończeniu okresu leasingowego), co więcej owe raty są spłacane środkami, które ta nieruchomość sama na siebie zarobi. Leasing pozwala także na bardziej efektywne wykorzystanie nieruchomości niż np. wynajem.

Wady leasingu nieruchomości

Decydując się na leasing nieruchomości, trzeba liczyć się z tym, że korzyści muszą iść w parze z ryzykiem, a te przekładają się na wady tej formy finansowania. Po pierwsze, pamiętaj o tym, że właścicielem nieruchomości jest leasingodawca i jeżeli ten bankrutuje, to automatycznie leasingobiorca traci nieruchomość, która staje się elementem masy upadłościowej. Po drugie, leasingodawca nie odpowiada za stan techniczny nieruchomości (jak to jest w przypadku najmu) i z wszelkimi problemami trzeba sobie radzić samemu. Należy też wystrzegać się opóźnień związanych ze spłatą rat leasingowych, mogą one bardzo szybko doprowadzić do zerwania umowy między leasingodawcą a leasingobiorcą.

Mimo wad, leasing jest uznawany za jedną z bardziej atrakcyjnych form pozyskiwania nieruchomości dla swojej firmy. Zawsze warto skonsultować tę decyzję z doradcą, który pomoże dobrać najlepsze rozwiązanie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy






    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe