https://www.high-endrolex.com/43 Ocieplanie domu od wewnątrz

Ocieplanie domu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 03 2015

Ocieplanie domu od wewnątrz

Występują jednak sytuacje, gdy ocieplanie od wewnątrz jest konieczne: jeśli nasz budynek znajduje się pod nadzorem konserwatorski, jest zabytkiem, ma elewację, której nie chcemy zniszczyć, stanowi część zabudowy bliźniaczej, gdzie drugi właściciel/sąsiad nie chce ocieplić całości, mamy prawo tylko do części domu, a współwłaściciele nie wyrażają zgody na ocieplenie całego budynku, wówczas musimy ocieplić nasze pomieszczenia od wewnątrz.

Już na samym początku remontu powinniśmy zwrócić uwagę na sposób ocieplenia naszego mieszkania czy pokoju. Jest to o tyle ważne, gdyż wpływa na nasze samopoczucie i komfort, szczególnie podczas zimy, gdy temperatura spada. Właściwe ocieplenie pomieszczeń ma wpływ również na nasze wydatki związane z ogrzewaniem – mniejszym lub większym, w zależności od użytych materiałów. O czym należy pamiętać przy izolacyjności ścian? Samo ocieplanie od środka jest bardziej ryzykowne od tradycyjnej izolacji zewnętrznej.

 

Pierwszą rzeczą o jakiej należy pamiętać jest ochrona przed wilgocią. W tym celu stosuje się paroizolację, która ma właściwie dobrany współczynnik oporu dyfuzyjnego. W przegrodzie stosuje się materiał o najwyższym oporze, który ogranicza dostawanie się pary wodnej do środka przegrody w ścianie, a wypuszcza ją na zewnątrz. Należy wybrać odpowiedni materiał, do wyboru mamy na przykład wełnę mineralną, styropian czy płyty termoizolacyjne. Dodatkowo przykrywa się dany materiał folią paroizolacyjną o wysokim oporze dyfuzyjnym. Zadbajmy o szczelność położonych materiałów, użyć warto taśmy dwustronnie klejącej lub specjalnych klejów do ociepleń Atlas (atlasfachowca.pl). Kleje do ociepleń Atlas sprawdzają się w ocieplaniu mieszkaniu, gdyż są wysoko elastyczne, ograniczają nasiąkliwość, mają bardzo dobrą przyczepność i paroprzepuszczalność.

Każdy przypadek izolacji od wewnątrz wymaga indywidualnego podejścia. Warto wówczas skorzystać z pomocy fachowców (audytorzy energetyczni, architekci specjalizujący się w projektowaniu domów efektywnych energetycznie, znani producenci materiałów izolacyjnych oferujący serwis techniczny), którzy w odpowiedni sposób wykonają projekt ocieplenia pomieszczenia. Jest to bardzo istotne, gdyż każda zła izolacja może spowodować wykraplanie się wody na ścianach, co prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni. Ocieplając tylko jedno pomieszczenie należy pamiętać, że będzie to wpływało na sąsiednie ściany i stropy. Inaczej będą się rozkładać parametry cieplno-wilgotnościowe w ścianach czy stropach sąsiadujących, które nie są ocieplone.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe