eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 03 2015

Sprzedaż mieszkania w Gdańsku. Trójmiejski rynek nieruchomości

Wydawać by się mogło, że sprzedaż mieszkania w tak atrakcyjnej lokalizacji, jak Trójmiasto nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Kiedyś sytuacja osób sprzedających mieszkania na trójmiejskim rynku wtórnym rzeczywiście była bardzo komfortowa. Dzisiaj okazuje się, że szybka sprzedaż nieruchomości Gdańsk nie jest wcale łatwą sprawą. Z czego to wynika?

Dużo ofert – mniej zainteresowanych


Rynek mieszkań deweloperskich kwitnie. Wystarczy jednak przejrzeć dział ogłoszeń mieszkania gdańsk w lokalnej prasie czy zapoznać się z ofertą biur nieruchomości, by przekonać się, że przeważają w nich oferty sprzedaży wtórnej. Duża ilość ofert sprzedaży, przy ograniczonej liczbie zainteresowanych nabyciem nieruchomości sprawia, że znalezienie chętnych na mieszkanie, nawet przy korzystnej lokalizacji i w miarę niskiej cenie, może zająć bardzo dużo czasu i wymaga dodatkowych zabiegów promocyjnych.

Najwięcej chętnych na niewielkie mieszkania


Biorąc pod uwagę preferencje kupujących, można wyróżnić oferty mieszkań, które spotkają się z dużo większym zainteresowaniem, niż pozostałe. Przeciętny nabywca szuka mieszkania mieszkania dwupokojowego o metrażu od 32 do 55 m kw. Takich ofert jest jednak najwięcej. Szansę na szybsza sprzedaż mają lokale, w których można wydzielić dodatkowe pomieszczenie oraz kawalerki, zwłaszcza te, które posiadają osobną kuchnię. Jeżeli chodzi o lokalizację, można wymienić dzielnice, w których najczęściej poszukiwane są mieszkania. Są to Wrzeszcz (Górny i Dolny), Śródmieście, Morena, Przymorze oraz Oliwa. I to właśnie tu występuje także najwyższa podaż na rynku wtórnym. Na większe zainteresowanie ofertą mogą liczyć z pewnością właściciele mieszkań zlokalizowanych w pobliżu uczelni, szkół, urzędów, sklepów i innych miejsc użyteczności publicznej, znajdujących się w otoczeniu zieleni miejskiej. Te czynniki zawsze podnoszą atrakcyjność nieruchomości.


Jak pomóc sobie w sprzedaży nieruchomości?


Co możemy zrobić, aby nasza oferta przebiła się spośród setek innych podobnych? Najprostszym sposobem na wzrost zainteresowania nieruchomością jest obniżenie ceny. Możemy również odpowiednio przygotować lokal. Wato zapoznać się z technikami tzw. home staging, czyli odpowiedniego przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Jeżeli zależy nam na profesjonalnej ofercie oraz jej właściwej promocji, dobrą opcją może okazać się skorzystanie z usług pośrednika, czyli jednej z działających na trójmiejskim rynku agencji nieruchomości, na przykład Novahouse.pl, którzy rynek nieruchomości w Gdańsku, mają w małym palcu. 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe