https://www.high-endrolex.com/43 Jaki wybrać zakres ubezpieczenia domu?

Ubezpieczenie domu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły16 02 2015

Jaki wybrać zakres ubezpieczenia domu?

Należy zatem dokładnie ocenić potrzeby w oparciu o czynniki ryzyka. Działający na rynku świadczeniodawcy oferują zróżnicowane pakiety ubezpieczeniowe, obejmujące wybrane tylko elementy domu lub kompleksową pomoc w przypadku wystąpienia szkody. Na co się zdecydować?

Plan minimum

Jeśli zdecydowaliśmy się na ubezpieczenie domu, możemy skorzystać z podstawowej ochrony mienia oraz osób znajdujących się w jego obszarze bądź korzystających zeń. Przede wszystkim powinniśmy uwzględnić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które zapewni niezbędną pomoc w przypadku wystąpienia nieszczęśliwych zdarzeń wynikających z posiadania i użytkowania nieruchomości. Mienie, owszem, jest ważne, ale najważniejsze pozostaje zdrowie i życie wszystkich domowników. W wariancie podstawowym można ograniczyć obszar ochrony do terenu miejsca ubezpieczenia; w wariancie rozbudowanym – rozszerzyć na terytorium całego kraju.

 

Nieruchomości

Jest to oferta popularnie nazywana ubezpieczeniem murów. W jego ramach pokrywane są szkody, które wystąpiły w elementach konstrukcyjnych (elewacje, ściany wewnętrzne, dach, podłogi, okna, meble na wymiar). Zakres odpowiedzialności można oczywiście dostosować do indywidualnych potrzeb, choć najczęściej obejmuje ona zdarzenia losowe, takie jak pożar czy zalanie, przepięcia oraz umyślne działanie osób trzecich (dewastacja).

Ruchomości

Nie mniej cenne od elementów stałych domu/mieszkania bywa znajdujące się w nim wyposażenie. Zakres ochrony jest podobny jak w przypadku nieruchomości, choć i tu można przystosować go do własnych potrzeb. W wariantach rozbudowanych (lub przy wykupieniu polisy na odpowiednio dużą sumę) oferowane jest także ubezpieczenie bagażu podróżnego oraz mienia przewożonego w trakcie przeprowadzki. Istnieje ponadto możliwość zabezpieczenia elementów szczególnie podatnych na uszkodzenie lub zniszczenie, jak choćby tych wykonanych ze szkła.

Assistance

Ten rodzaj ubezpieczenia kojarzy się głównie z polisami dla kierowców. W przypadku ochrony domu/mieszkania obejmuje on usługi specjalistów, takich jak elektryk, stolarz czy hydraulik. Wariant rozbudowany umożliwia dodatkowo zwrot kosztów pobytu w tymczasowym miejscu zamieszkania, transport oraz dozór ubezpieczonego mienia. Jak pokazują statystyki oraz oferty towarzystw ubezpieczeniowych, pakiet assistance dla domu/mieszkania cieszy się rosnącym zainteresowaniem klientów.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://safetyhome.pl/.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe