https://www.high-endrolex.com/43 Wyprawka po kredyt

Koszt kredytu gotówkowego na wyprawkę szkolną jest porównywalny z kosztem obsługi karty kredytowej.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły16 08 2014

Wyprawka po kredyt

Wrześniowe zakupy szkolnych podręczników i przyborów nadszarpną niejeden domowy budżet, a jak szacuje CBOS, wyprawienie dziecka do szkoły to koszt aż 1200 zł. Rodzicu! Porównaliśmy dla Ciebie oferty kredytów i kart kredytowych, które pozwolą sfinansować wrześniowe wydatki.

 

Jak wynika z badania „Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2013/2014” przeprowadzonego przez CBOS, 60 proc. rodziców wydało na wyprawkę szkolną ponad 800 zł, 28 proc. od 500 do 800 zł, a 6 proc. od 300 do 500 zł. Zaledwie 2 proc. zadeklarowało wydatki mniejsze niż 300 zł. W tym roku zapewne będzie jeszcze drożej. Mimo że nauka w Polsce jest bezpłatna do osiemnastego roku życia, to dodatkowe koszty z nią związane są znaczące. Według szacunków CBOS, wyprawienie jednego dziecka do szkoły to koszt 1200 zł, a trojga aż 2250 zł.

 

Wyprawka dla ucznia, kredyt dla rodzica

Na wydatki związane z przygotowaniem dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego coraz częściej bierzemy kredyty. Porównywarka finansowa Comperia.pl wzięła pod lupę kredyty w kwocie 1 tys. złotych z 12 miesięcznym okresem spłaty, z których mogą skorzystać rodzice planujący zakup szkolnej wyprawki. Według ekspertów, najlepszy kredyt gotówkowy ma obecnie ING Bank Śląski – rata wynosi niewiele ponad 89 złotych, przy oprocentowaniu rzeczywistym 13,23 proc., a całkowity koszt kredytu to łącznie 69 złotych. Dla porównania, całkowity koszt kredytu gotówkowego w Banku PKO BP to blisko 200 złotych, czyli więcej aż o 130 złotych.

Kartą za wyprawkę

Zamiast tradycyjnego kredytu można zdecydować się na skorzystanie z karty kredytowej. – To wyjście przede wszystkim dla osób posiadających taki „plastik” (wyrobienie nowej karty trwa ok. 2 tygodnie) albo takich, które planują korzystać z niej stosunkowo często. W przypadku użytkowania kart do sfinansowania wyprawki szkolnej, jedynym kosztem, który ewentualnie poniesie klient, będą odsetki od zadłużenia. – mówi Marta Ośko z Comperia.pl. Jeśli rodzic ucznia spłaci zadłużenie z tytułu zakupu podręczników lub przyborów szkolnych w okresie bezodsetkowym, nie poniesie żadnych kosztów. Na rynku dostępnych jest kilka kart kredytowych, których koszty prowadzenia przy wydatkach rzędu 500 zł miesięcznie mogą być zupełnie darmowe – w tej grupie najkorzystniej oprocentowaną kartę kredytową ma w swojej ofercie Meritum Bank – 15,2 proc. Natomiast spośród wszystkich kart kredytowych na rynku najniższe oprocentowanie ma Karta GOLD Komfort w Banku BPH – 11,20 proc. W Raiffeisen Polbanku funkcjonuje Srebrna karta VISA „na abonament”, tzn. z oprocentowaniem 0 proc. Jednak bank zarabia na miesięcznej opłacie za posiadanie karty 29 zł.

Najważniejsze wnioski:

  • Koszt kredytu gotówkowego na wyprawkę szkolną jest porównywalny z kosztem obsługi karty kredytowej.

  • Różnica w całkowitych kosztach kredytu między najlepszym i najmniej korzystnym rozwiązaniem wynosi ponad 130 złotych.

  • Zadłużenie polskich gospodarstw domowych wzrasta w drugim miesiącu wakacji.

  • Warto korzystać z promocji, które banki oferują swoim klientom. Można w ten sposób zaoszczędzić na szkolnych zakupach nawet do 750 zł rocznie.

 

Źródło: Raport „Kredyt na wyprawkę szkolną”: http://www.comperia.pl/skad-wziac-1000-zl-na-wyprawke-szkolna-raport-comperiapl.html ,


RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe