https://www.high-endrolex.com/43 Ciekawe, estetyczne i funkcjonalne sposoby na zadaszenie tarasu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły03 11 2023

Ciekawe, estetyczne i funkcjonalne sposoby na zadaszenie tarasu

Taras to idealne miejsce do korzystania z pięknej pogody i odpoczynku na świeżym powietrzu. To tu można usiąść po ciężkim dniu, napić się ulubionej kawy, poczytać książkę czy zjeść ciepły posiłek w towarzystwie najbliższych. Wyposażenie tarasu to nie tylko meble ogrodowe takie jak krzesła, kanapy czy stół. Na tarasie przyda się również zadaszenie, które będzie nie tylko pięknie wyglądać, ale i umożliwiać korzystanie z przestrzeni na zewnątrz nawet podczas niesprzyjającej pogody.

 

Dlaczego warto zadaszyć taras?

pawilon ogrodowy

Zadaszenie tarasu nie jest obowiązkowe, a jednak wskazane dla każdego, kto chce w pełni wykorzystać to miejsce. To właśnie dzięki niemu nie ma potrzeby chowania mebli ogrodowych przy każdym najmniejszym deszczu. Zadaszenie może skutecznie chronić przed opadami, zwiększając żywotność ustawionych pod nim mebli i innych elementów wyposażenia. Bez wątpienia zwiększa również wygodę, kiedy z tarasu można korzystać nawet podczas mżawki.

Warto pamiętać, że zadaszenie może chronić nie tylko przed opadami. Często jest ono wykorzystywane do tworzenia chłodnego, zacienionego miejsca podczas upalnych dni. Przesiadywanie w pełnym słońcu nie jest ani przyjemne, ani zdrowe. Cień na tarasie umożliwi odpoczynek bez przegrzewania organizmu i oślepiania przez silne słońce.

Zadaszenia tarasowe, zwłaszcza wzbogacone o dodatkowe ścianki lub zasłony boczne, są w stanie chronić również przed wiatrem i tworzyć przestrzeń wolną od ciekawskich spojrzeń sąsiadów.

pawilon ogrodowy
Kremowy pawilon ogrodowy z zasłonami, fot. Ogrodosfera.pl

Zadaszenie z tkaniny – markizy, parasole i pawilony ogrodowe

Do zadaszenia tarasów często używa się poszycia z tkaniny rozkładanego na różnego rodzaju stelażach. Wśród najpopularniejszych zadaszeń tego typu wymienić można rozkładane markizy, przenośne parasole oraz pawilony ogrodowe.

Markizy tarasowe montuje się bezpośrednio do ściany budynku. Tkanina jest w nich nawijana na rolkę podobnie jak w przypadku rolet. Niektóre z nich są wyposażone w kasetę, do której zwija się poszycie dla jego pełnej ochrony. Należy pamiętać, że poszycie markizy sprawdza się podczas silnego słońca czy mżawki, jednak nie zawsze wykazuje pełną odporność na silniejsze deszcze czy wiatr.

Inną i łatwiejszą w montażu opcją jest skorzystanie z przenośnego parasola. To dużych rozmiarów parasol na metalowym słupku, który ustawia się i obciąża dla pełnej stabilności. Rozłożony parasol tworzy cień w słoneczne dni, a także chroni przed opadami.

Jeszcze innym, a zarazem trwalszym rozwiązaniem jest wybór pawilonu ogrodowego. Pawilony posiadają stabilną konstrukcję, która może zostać ustawiona niezależnie od ścian budynku. Na stelażu rozkłada się poszycie z tkaniny, często pełniące nie tylko rolę ochrony przed słońcem czy opadami, ale także będące elegancką ozdobą tarasu. Pod adresem https://ogrodosfera.pl/pawilony-ogrodowe znajdziesz szeroki wybór pawilonów z moskitierami i zasłonami zapewniającymi dodatkową ochronę przed owadami i tworzącymi przytulną, prywatną przestrzeń.

 

pergola tarasowa
Antracytowa pergola tarasowa, fot. Ogrodosfera.pl

Trwałe zadaszenia tarasów z transparentnymi panelami

Zamiast poszycia z tkaniny możesz zdecydować się na trwałe zadaszenie tarasu całoroczną konstrukcją, która będzie odporna nawet na silne opady śniegu czy mrozy. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się zadaszenia wykonywane z transparentnych paneli poliwęglanowych.

Poliwęglan to materiał z wyglądu przypominający szkło. Jest całkowicie przezroczysty i świetnie przepuszcza światło, dlatego wykonywane z niego zadaszenia idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie chce się ograniczać jego dostępu, w tym między innymi przy ścianach z oknem, przez które światło słoneczne wpada do środka budynku.

poliwęglanowe zadaszenie tarasu
Poliwęglanowe zadaszenie tarasu, fot. Ogrodosfera.pl

 

Choć poliwęglan do złudzenia przypomina szkło, jest od niego znacznie lżejszy i odporniejszy. Dzięki temu całe konstrukcje zadaszeń poliwęglanowych ważą mniej, są łatwiejsze w montażu i nie wymagają przygotowania tak solidnych fundamentów, jak w przypadku szklanych paneli o znacznie większej wadze.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe