https://www.high-endrolex.com/43 Jak postawić ściankę g-k z otworem drzwiowym?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 09 2022

Jak postawić ściankę g-k z otworem drzwiowym?

Jednym z najpopularniejszych sposobów rozdzielania pomieszczeń są ścianki działowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych.

Stanowią one alternatywę dla tradycyjnych murowanych ścian, a ich wykorzystanie w budownictwie rośnie ze względu na niski ciężar właściwy, a także szybkość oraz prostotę montażu i demontażu.

Instalacja profili przy ścianach gipsowo-kartonowych

Pierwszym bardzo ważnym krokiem jest dokonanie dokładnych pomiarów ścian i profili. Następnie za pomocą wkrętów (dobranych do typu materiału) należy przymocować profile U do sufitu i podłogi, a profile C do ściany. Dla lepszego wygłuszenia pomieszczenia i zmniejszenia przenoszenia się drgań przez konstrukcje płyt należy zastosować taśmę akustyczną. Należy zamontować ją do wszystkich profili obwodowych.

 

są ścianki działowe wykonane z płyt gipsowo-kartonowych

 

Kolejną czynnością do wykonania jest zamontowanie profili C. Wcześniej przygotowane profile należy umieścić w odpowiednich odległościach. Pierwszy musi znaleźć się 55 cm od ściany, a następne co 60 cm. Aby przymocować te profile do stropu i podłogi, należy użyć specjalnych kątowników i śrub. 

Wykonanie otworu na drzwi

Do wcześniej przygotowanej konstrukcji dodaje się profil U o długości odpowiadającej szerokości drzwi plus po dodatkowe 10 cm z każdej strony. Tak przygotowany element stanowi  nadproże. Boki profilu trzeba naciąć i odgiąć oraz przykręcić do profilu ościeżnicowego UA. Profil ościeżnicowy jest wykonany z 2 mm blachy i nadaje sztywność konstrukcji ścianki działowej w otworze drzwiowym. 

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Montaż płyt jest końcowym etapem budowy ścianki działowej. Płyty te należy mocować z obu stron konstrukcji, a przestrzeń między nimi trzeba wypełnić wełną izolacyjną. Ważne jest, aby płytę wokół otworu drzwiowego dociąć w kształcie litery „L”. Trzeba też koniecznie pamiętać, że połączenia oryginalne z obu stron nie mogą występować na tym samym profilu C. Ostatnim etapem jest zaszpachlowanie połączeń przykręconych płyt.

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo postawić ściankę z g-k z otworem drzwiowym, znajduje się na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/240114/sciana-g-k-z-otworem-drzwiowym-to-proste/.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe