https://www.high-endrolex.com/43 Szybki i bezproblemowy skup nieruchomości

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły03 05 2022

Szybki i bezproblemowy skup nieruchomości

Masz nieruchomość, którą chcesz sprzedać? Zamiast samodzielnie szukać nabywcy na mieszkanie, dom czy działkę budowlaną, możesz skorzystać z rozwiązania, jakim jest skup nieruchomości. Jak przebiega proces sprzedaży i czy jest on bezpieczny?

Czym jest skup nieruchomości i kto go prowadzi?

Skup nieruchomości to działalność polegająca na nabywaniu nieruchomości. Tego rodzaju firmy funkcjonują na terenie całej Polski – przykładem może być skup nieruchomości Katowice. Często też bywają one mylone z biurami nieruchomości. Jaka jest różnica między firmą skupującą nieruchomości a biurem nieruchomości?

 

skup nieruchomości

 

Każdy skup nieruchomości działa w swoim imieniu i po uzgodnieniu warunków, kupuje nieruchomość od właściciela. Rola biura nieruchomości jest inna – ogranicza się ona do przygotowania materiałów reklamowych i prezentowania mieszkania potencjalnym kupcom. Celem pośrednika jest znalezienie osoby, która będzie zainteresowana zakupem danego mieszkania, domu czy działki.

Kiedy warto skorzystać ze skupu nieruchomości? Na taką ofertę decydują się głównie właściciele nieruchomości, które są mało popularne wśród nabywców, a zatem ich zbycie byłoby procesem długotrwałym. Przykładowo skup nieruchomości Katowice nabywa:

  • Mieszkania z nieuregulowanym stanem prawnym. Zdarza się, że mieszkanie należy do kilku osób lub w księdze wieczystej nie zostali jeszcze ujawnieni spadkobiercy. Dostępny jest też skup udziałów w nieruchomościach.
  • Zadłużone mieszkania i domy. Mimo że nie ma prawnych przeszkód w sprzedaży nieruchomości zajętej np. przez komornika sądowego, to wielu prywatnych nabywców ma obawy i omija takie oferty.
  • Zniszczone nieruchomości – np. po pożarze, wymagające gruntownego remontu. Sprzedaż takiego mieszkania czy domu również nie należy do łatwych, a to z uwagi na nakłady, z jakimi musi liczyć się potencjalny nabywca.

Skup nieruchomości to biznes prowadzony przez podmioty gospodarcze – firmy specjalizujące się w branży nieruchomości. Ponieważ mają one doświadczenie w obrocie nieruchomościami, ich klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc.

 

Skup nieruchomości Katowice – jak dobrze wybrać?

Jeżeli jesteś właścicielem zadłużonego mieszkania lub interesuje Cię skup udziałów w nieruchomości, pozostaje Ci wybór odpowiedniej firmy. Jak znaleźć uczciwy skup nieruchomości, który zaproponuje atrakcyjną cenę za Twoją nieruchomość?

Wybierając skup nieruchomości Katowice, trzeba zwrócić uwagę na szereg czynników. Do najważniejszych należą:

  • Nie każdy skup prowadzi skup udziałów w nieruchomościach. Istotny jest dla Ciebie właśnie skup udziałów w nieruchomości? Upewnij się, że firma, do której chcesz się zgłosić, odkupuje np. udziały w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, kamienicach czy budynkach komercyjnych.
  • Wycena nieruchomości. Od jej wyniku zależy kwota wypłacona przez firmę skupującą nieruchomości. Sprawdź, jak odbędzie się wycena. Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania czy domu, zorientuj się, ile czasu będzie ona trwała. Niektóre firmy proponują wycenę w ciągu 24 godzin.
  • Uczciwy skup nieruchomości nie powinien pobierać dodatkowych opłat. Zdarza się, że pokrywa on też opłaty notarialne, skarbowe czy koszty pełnomocnictw. To istotne, jeżeli nie masz wolnych środków na te wydatki.
  • Zwróć uwagę na to, czy skup nieruchomości Katowice wymaga podpisania dodatkowej umowy pośrednictwa. Wymóg podpisania takiej umowy powinien wzbudzić Twoje wątpliwości – nie jest ona niezbędna przy sprzedaży nieruchomości.
  • Opinie dotychczasowych klientów. Dla przykładu skup nieruchomości Katowice może prezentować opinie klientów na swojej stronie internetowej. Możesz też poszukać ich np. w mediach społecznościowych.

Sprzedaż nieruchomości nie może odbyć się w oparciu o standardową umowę – w tym procesie musi uczestniczyć notariusz. Pracownicy uczciwego, legalnie działającego skupu nieruchomości poinformują Cię o tym wymogu. Dodatkowo przekażą oni informacje o wymaganych dokumentach, aby np. skup udziałów w nieruchomości odbył się szybko i bezproblemowo.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe