https://www.high-endrolex.com/43 Balustradę na balkon, schody lub taras możesz wykonać samodzielnie.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły11 06 2021

Balustradę na balkon, schody lub taras możesz wykonać samodzielnie. Potrzebne Ci będą te elementy

Skompletowane odpowiednio elementy do balustrad pozwalają samodzielnie wykonać w zasadzie dowolną balustradę. A ta, jak wiemy, stanowi istotny element domowej lub przydomowej przestrzeni. Balustrady z jednej strony gwarantują nam bezpieczeństwo podczas użytkowania schodów lub tarasu, z drugiej pełnią funkcje dekoracyjną. Dla architektury domu, jak i dla aranżacji jego wnętrz świetnie pasują balustrady ze stali nierdzewnej. Dobrą wiadomością jest, że możesz taką konstrukcje wykonać samodzielnie. Podpowiadamy, w jakie kluczowe elementy balustrad trzeba się zaopatrzyć.

Słupki

Podstawowym elementem każdej balustrady są słupki. Wybierając elementy do balustrad w tym zakresie możesz sięgnąć m.in. po słupki o przekroju kwadratowym lub okrągłym. W każdym przypadku istotne będzie jednak, aby elementy wykonane zostały z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, najlepiej AISI 304, która gwarantuje wysoką odporność na obciążenia, na działanie czynników atmosferycznych, czy też korozji.

 

balustrady

 

Gotowe słupki do balustrady powinny posiadać wspawane podstawy mocujące do podłoża oraz rozety maskujące. Te elementy balustrad mogą być wykończone w dowolny sposób - szlifowane, polerowane, a także łączone z elementami z innych materiałów, np. z drewnem. Ważne jednak, aby konkretne rozwiązanie dobrać zgodnie z planowanym wypełnieniem balustrady.

Wypełnienie balustrady i uchwyty do wypełnienia

Kolejnym elementem koniecznym w montażu balustrady będzie jej wypełnienie. Tutaj możesz wybrać wypełnienie m.in. płytowe, prętowe, szklane lub linkowe. Dobór konkretnego wariantu najczęściej dyktowany jest naszymi indywidualnymi preferencjami oraz architekturą domu, czy też stylem aranżacji jego wnętrz.

Dla konkretnego wypełnienia potrzebne będą uchwyty - szkła, linek lub też wypełnienia poziomego o danej średnicy.

Poręcze i uchwyty do poręczy

Poręcz będzie niezbędna, jeśli montujesz balustradę na schody. Tutaj masz do wyboru dwie opcje - poręcz przyścienną oraz montowaną bezpośrednio na schody. W kwestii estetyki możesz z kolei sięgnąć po rozwiązania w całości wykonane ze stali nierdzewnej oraz łączące stal z drewnem. W każdym przypadku uzyskasz elegancki efekt dekoracyjny, odpowiednio bardziej nowoczesny lub nieco klasyczny.

Rotule, mocowania, zaślepki oraz inne drobne elementy balustrad

Jeśli nie zdecydujesz się na rozwiązanie systemowe, poszczególne elementy do balustrady będziesz musiał skomponować samodzielnie. W przypadku drobniejszych akcesoriów najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z fachowego doradztwa. Najczęściej jednak decydując się na balustradę do samodzielnego montażu w jednym miejscu można zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne elementy konstrukcji. Zatem mocowania, rotule, czy nawet narzędzia lub wiertła do stali nierdzewnej znajdziesz wraz ze słupkami, wypełnieniem, czy też uchwytami balustrady.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe