https://www.high-endrolex.com/43 Najciekawsze projekty domów piętrowych

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły30 09 2020

Najciekawsze projekty domów piętrowych

Spośród dostępnych projektów domów piętrowych w ofertach biur architektonicznych można odnaleźć wiele różnorodnych propozycji. Poniżej przedstawimy kilka najciekawszych propozycji:

projekty domów

Projekt domu piętrowego Bryg

Bardzo odważny i ciekawy projekt. Zewnętrzna elewacja - nowoczesna i surowa - z ciekawymi drewnianymi wstawkami wokół otworów okiennych i drzwiowych nadają wyjątkowego charakteru całemu budynkowi. Optymalna sześcienna bryła w pełni wykorzystuje przestrzeń i pozwala ekonomicznie użytkować dom. Płaski dach nadaje budynkowi nietuzinkowy wygląd.

Elewacja ogrodowa posiada na dwóch kondygnacjach przeszklone ściany, dzięki czemu pomieszczenia w środku są maksymalnie doświetlone i bardzo przestrzenne. Dodatkowe okno na jednej ze ścian bocznych nadaje budynkowi ekstrawaganckiego i bardzo nowoczesnego charakteru.

Projekt domu Bryg

Na parterze zaprojektowano bardzo przestronny salon płynnie połączony z jadalnią i kuchnią. Ażurowe schody świetnie dekorują korytarz i salon. Dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, spora kotłownia i łazienka uzupełniają pomieszczenia na parterze.

Na poddaszu znajdują się trzy pokoje. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na fakt posiadania w każdym z pokoi osobnej garderoby. Autor zaprojektował na poddaszu także dwie łazienki: jedną ogólnodostępną i drugą przeznaczoną tylko dla rodziców i dostępną z ich pokoju.

Projekt nie wymaga przestronnej działki. Minimalne wymiary działki potrzebne do wybudowania budynku to około 18 m na 24 m. Dodatkowo projekt zawiera wiatę samochodową, która po zabudowaniu może zamienić się w garaż.

Projekt domu piętrowego Cyprys

Klasyczny dom piętrowy z dachem o kącie nachylenia 21°. Ciekawa elewacja z elementami drewnianymi nadają budynkowi elegancki i nowoczesny charakter. Umiejętnie zaakceptowane piętro i elementy boczne wykonane z innego materiału elewacyjnego powodują, że dom wizualnie odbiera się jako smukły i estetyczny. Dach o niewielkim kącie nachylenia pozwala spełnić częsty warunek zabudowy nakazujący posiadanie budynku o minimalnym kącie nachylenia co najmniej 20°.W elewacji ogrodowej centralnym punktem jest duży, szeroki balkon, dzięki czemu uzyskujemy zadaszenie na tarasie przy salonie. Przestronne okna doświetlają wnętrze budynku. Drewniane okiennice powodują że dom pomimo nowoczesnego i eleganckiego wyglądu wydaje się nam bliski, ciepły i przyjazny. Mogą też stanowić dodatkowy element zabezpieczający okna i wspomagający ich parametr cieplny.

Na parterze zaprojektowano przestronny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Dodatkowy pokój/gabinet może doskonale służyć jako pomieszczenie domowego biura. Łazienka, kotłownia i jednostanowiskowy garaż uzupełniają pomieszczenia na parterze. Zwarta klatka schodowa zajmuje niewielką część powierzchni użytkowej domu.

Projekt domu Cyprus

Na poddaszu klasyczne 3 pokoje. Jeden przeznaczony rodzicom a dwa dzieciom. Dodatkowa garderoba i przestronna łazienka dopełniają pomieszczenia na poddaszu. Atutem każdego z pokoi jest możliwość wyjścia na balkon oraz przestronne, duże okna.

Podobnie jak większość zwartych projektów piętrowych także i ten ekonomicznie wykorzystuje zapotrzebowanie na powierzchnię terenu, na którym ma być posadowiony. Minimalna działka, na której można zbudować dom powinna mieć minimum 19 metrów szerokości i 24 metry długości.

Inspirujące projekty domów piętrowych

Przedstawione powyżej wyjątkowe projekty domów piętrowych powinny być inspiracją dla przyszłych inwestorów do poszukiwania wymarzonego domu. Wielka różnorodność projektów dwukondygnacyjnych dostępnych na rynku powoduje, że każdy, nawet najbardziej wymagający inwestor powinien znaleźć projekt odpowiadający jego wymaganiom.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe