https://www.high-endrolex.com/43 Własne mieszkanie czy dom - co jest lepszą inwestycją?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 09 2020

Własne mieszkanie czy dom - co jest lepszą inwestycją?

Zakup nieruchomości to jedno z najpoważniejszych życiowych przedsięwzięć finansowych. Jeśli wahasz się między zakupem domu i mieszkania, wymieniamy plusy i minusy obu rodzajów inwestycji.

Dlaczego warto kupić mieszkanie?

Mieszkanie w mieście to dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na byciu w centrum wydarzeń, pragnących korzystać z miejskiej infrastruktury i lubiących mieć wszystko "w zasięgu ręki". Z pewnością do największych plusów mieszkania zalicza się fakt, że są łatwe w bieżącym utrzymaniu. Oprócz zadbania o kwestie estetyczne, takie jak gładzie, kolory ścian czy meble, mieszkania rzadko wymagają głębszych remontów (elektryki, kanalizacji etc.), szczególnie, jeśli są to mieszkania z rynku pierwotnego. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego poważniejsze naprawy mogą być konieczne, jednak często część nakładów pokrywa spółdzielnia mieszkaniowa lub rozkładają się one między kilku lokatorów. Mieszkania są również stosunkowo tanie ze względu na eksploatację - koszty ogrzewania czy zużycia mediów bywają znacząco niższe, niż w domach. Jednak nie jest to regułą. Jeśli interesują nas mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego, warto zapytać poprzednich lokatorów o przedstawienie rachunków z ostatnich paru miesięcy - pozwoli to zorientować się w kosztach, jakich musimy się spodziewać.

 

zakup mieszkania

 

Dobrze usytuowane mieszkanie gwarantuje nam szybki dojazd do pracy, szkoły czy przedszkola, co zaoszczędza mnóstwo czasu w perspektywie całego miesiąca. Wyremontowane mieszkanie na sprzedaż z pewnością szybko znajdzie nowego nabywcę - dlatego jeśli z czasem zmienimy jednak zdanie co do naszej inwestycji, zapewne nie będziemy musieli długo czekać na odzyskanie kapitału.

Myślisz o zakupie mieszkania? Zobacz, czy wśród tych ogłoszeń nie znajdziesz interesującego lokum dla siebie! Sprawdź ogłoszenia mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego: https://allegro.pl/kategoria/mieszkania-na-sprzedaz-112739

Dlaczego warto kupić dom?

Własny dom to marzenie wielu osób: jego zdecydowanym plusem jest fakt, że daje większe poczucie wolności, niż mieszkanie. Najbliżsi sąsiedzi znajdują się znacznie dalej niż w przypadku mieszkań (wyjątkiem jest tutaj dom typu bliźniak), mamy również większą swobodę w kwestii estetycznych rozwiązań dotyczących ogrodu czy wyglądu samego budynku. W zależności od położenia domu, możemy cieszyć się większym kontaktem z naturą (dom na wsi) lub wieść spokojne podmiejskie życie (domy szeregowe na obrzeżach miasta). Własny dom jednak wymaga znacznie większego zaangażowania, niż mieszkanie - dla niektórych będzie to plus, a dla niektórych minus takiej inwestycji. Praca przy domu nigdy się nie kończy, szczególnie, jeśli posiadamy własny ogródek. Wszystkie bieżące naprawy związane z utrzymaniem budynku i jego otoczenia wymagają nakładów finansowych i często własnoręcznej pracy. Wbrew pozorom opłaty za media w domu nie muszą być znacznie wyższe, niż w mieszkaniu - wszystko zależy od rodzaju nieruchomości (technologia budowy, metoda ogrzewania). Przeważnie domy znajdują się w dalszej odległości od centrum miasta, niż mieszkania, co może rodzić problemy związane z dojazdem do placówek edukacyjnych czy pracy. Domy na sprzedaż z rynku wtórnego czekają na nowych kupców odrobinę dłużej, niż mieszkania. Dlatego decydując się na taką inwestycję należy mieć to na uwadze.

Interesują Cię domy na sprzedaż? Sprawdź te ogłoszenia: https://allegro.pl/kategoria/domy-na-sprzedaz-112740

Inwestycja kapitału: dom czy mieszkanie?

Z punktu widzenia finansowego, mieszkanie (na sprzedaż za kilka lat, na wynajem) może być lepszym sposobem na lokatę kapitału, jeśli planujemy szybki zwrot inwestycji. Mieszkania w dobrej lokalizacji mogą być wynajmowane, co sprawia, że ewentualny kredyt hipoteczny "spłaca się sam. Mieszkania łatwiej sprzedać, niż dom, jednak to też zależy od tego, w jakim miejscu jest on położony. Jeśli interesuje nas ulokowanie kapitału w budynku wolnostojącym, warto zapoznawać się na bieżąco z ofertami domów na sprzedaż - dobrym sposobem na inwestowanie środków jest zakup domu z ogrodem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe