https://www.high-endrolex.com/43 Co trzeba wiedzieć kupując mieszkanie od dewelopera?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły26 02 2020

Co trzeba wiedzieć kupując mieszkanie od dewelopera?

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji życiowych wielu osób. Najczęściej decyzja pada na zakup mieszkania od dewelopera. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie popaść w niepotrzebne kłopoty lub żałować swojej decyzji.
  1. Od kogo i gdzie kupujesz mieszkanie?
  2. Weryfikacja gruntu i sposobu płatności za mieszkanie od dewelopera.
  3. Zgodność umowy z opisem odbieranego mieszkania od dewelopera.

- piszą eksperci z https://domardevelopment.pl/.

Od kogo i gdzie kupujesz mieszkanie

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie mieszkania jest z pewnością cena, czy jest adekwatna do lokalizacji i metrażu. To właśnie lokalizacja, czyli gdzie kupuje się mieszkanie od dewelopera powinno być sprawdzane w pierwszej kolejności. Dlaczego? Ma ona wpływ na komfort życia, bezpieczeństwo oraz czas potrzebny na dojazdy do pracy lub szkoły. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zakup mieszkania to decyzja praktycznie na całe życie, a w tym czasie okolica może się zmienić. Dzięki odpowiednim ustawom deweloper ma jednak obowiązek przygotowania prospektu informacyjnego, w którym będą zawarte informacje o tym, co będzie budowane na przestrzeni lat w promieniu kilku kilometrów od nieruchomości.


mieszkanie od dewelopera


Kolejnym ważnym aspektem jest sprawdzenie dewelopera. Wiele osób mimo ustawy deweloperskiej i rachunku powierniczego nadal obawia się nierzetelnych firm. Co prawda dzięki takim rozwiązaniom nie będziemy mieli problemu z odzyskaniem pieniędzy, jednak utraconego zdrowia psychicznego i braku mieszkania to nie zrekompensuje. W celu uchronienia się przed przykrymi sytuacjami należy więc dokładnie prześwietlić dewelopera. Najlepiej jest wybierać firmy, które są notowane na giełdzie, gdyż mają one obowiązek publikowania raportów finansowych.

(Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu - https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw/)

Weryfikacja gruntu i sposobu płatności za mieszkanie od dewelopera

Przed zakupem mieszkania potencjalny nabywca powinien zorientować się co do jakości gruntu, na którym zostanie postawiony dom lub osiedle. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w księdze wieczystej, do której wgląd można uzyskać poprzez internet. Warto wybierać dewelopera, który jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym gruntu, jednak w przypadku drugiej opcji możliwy jest wzrost opłat za mieszkanie. Przy okazji należy także sprawdzić, czy grunt nie jest obciążony hipoteką inną niż na budowę mieszkania lub służebnością.

(https://domardevelopment.pl/o-firmie/ - dowiedz się więcej o Domar Development)

Płatność za mieszkanie od dewelopera powinna także zwrócić uwagę potencjalnego kupca nieruchomości. W większości przypadków inwestycje sprzedawane są na zasadzie rachunku powierniczego, ale dla pewności lepiej ten fakt sprawdzić. Czemu służy to rozwiązanie? Otóż kupujący wpłaca pieniądze za mieszkanie nie deweloperowi a na specjalny rachunek powierniczy w banku, z którego dalej są one przelewane w miarę postępu prac. Dzięki temu nie powstają obawy o to, że firma nie skończy prac pobierając pieniądze i nagle zniknie.

Zgodność umowy z opisem odbieranego mieszkania od dewelopera

Umowa deweloperska obowiązuje od 2012 roku, kiedy to zastąpiła tak zwaną umowę przedwstępną. Według jej zapisów kosztami notarialnymi po równo obciążony zostaje nabywca nieruchomości oraz deweloper. Ponadto zawarte są w niej informacje o karach dotyczących niedotrzymania w przyszłości transakcji kupna-sprzedaży mieszkania. Ważne, aby w umowie deweloperskiej było zawarte jak najwięcej szczegółów, jak chociażby data ukończenia budowy, prawo przeniesienia własności, czy standard wykończenia.

Ostatnim etapem jest oczywiście odbiór mieszkania. Nabywca powinien sprawdzić zgodność zawartych informacji w umowie ze stanem faktycznym. Warto w tym celu zainwestować w fachowca, który oceni jakość prac budowlańców i wskaże ewentualne błędy. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy domagając się zwrotu za niedotrzymanie warunków umowy.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe