eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły20 12 2019

Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie dla studenta?

Kraków zaliczany jest do najbardziej popularnych akademickich miast w Polsce. Takie miano nadano stolicy Małopolski w raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego, w którym wyróżniono w sumie 26 miast będących ważnymi ośrodkami akademickim.

W Krakowie znajduje się ponad 20 uczelni wyższych, z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Górniczo-Hutniczą na czele, na których studiuje niemal 200 tys. studentów. Nie wszyscy znajdują miejsca w campusach studenckich. Jeśli nie mieszkają w akademiku, pozostaje im alternatywa w postaci wynajmu mieszkania lub pokoju w mieszkaniu studenckim. Gdzie młodzi ludzie najczęściej wynajmują lokum?

 

kraków

 

Sąsiedztwo uczelni wyższych

Duże znaczenie dla osób, które chcą kupić mieszkanie z myślą o wynajmowaniu go studentom, ma lokalizacja nieruchomości niedaleko szkół wyższych. Takie sąsiedztwo daje gwarancję, że znajdą się studenci chętni do wynajmu. Nowe mieszkania na Grzegórzkach spełniają te założenia. To perspektywiczna lokalizacja na mapie Krakowa. Dzielnica bezpośrednio graniczy ze Starym Miastem, a bliskość centrum powoduje, że potencjalni najemcy nie będą mieli większych problemów z dotarciem na uczelnie, z których większość zlokalizowana jest w pobliżu. Nie będą zatem musieli wydawać pieniędzy na paliwo, taksówki czy bilety komunikacji miejskiej. Na zajęcia student dojdzie na piechotę lub dojedzie rowerem czy hulajnogą w krótkim czasie.

Pozostałe atuty dzielnicy

Warto wiedzieć, że powstają nowe mieszkania na Grzegórzkach, które zapewniają wysoki standard, tak jak nowe mieszkanie na Grzegórzkach oferowane przez dewelopera Ekopark. Dzielnica ta słynie z doskonałej komunikacji, a przy tym ma liczne tereny zielone, gdzie można uprawiać sport. Bliskość centrum nie wpływa tutaj na hałas. Nowe mieszkanie na Grzegórzkach, położone nad Wisłą, w pobliżu parków i skwerów, może być dobrze wyciszone, gwarantować spokój i sprzyjać nauce.

W dzielnicy tej jest wiele atrakcji dla młodych ludzi. Nie brakuje tu punktów handlowych, centrów sportowych i pełnej infrastruktury towarzyszącej. Kupno nowego mieszkania w tej lokalizacji może być długofalową inwestycją dla osób wynajmujących mieszkania studentom.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe