https://www.high-endrolex.com/43 Flipping nieruchomości - czy to się opłaca

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły28 08 2019

Flipping nieruchomości - czy to się opłaca

Flipping nieruchomości to narzędzie, które coraz częściej wykorzystują polscy inwestorzy oraz przedsiębiorcy. Dzięki flipom można osiągać zadziwiająco wysokie dochody w stosunkowo krótkim czasie. Wystarczy, że posiadamy talent do robienia interesów oraz umiemy rozpoznać inwestycję, która dobrze rokuje.

Najważniejsze podczas flippingu nieruchomości są jednak znajomości na lokalnym rynku remontowo-budowlanym. W niniejszym artykule odpowiadamy w sposób bardzo dokładny, czy flipping nieruchomości się opłaca. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

 

flipping nieruchomościFlipping nieruchomości - co to takiego?

Flipping nieruchomości to określenie, które pochodzi z języka angielskiego. "House flipping" to obrót nieruchomościami, który nie jest jednak zwykłym handlem. Jest to sprzedaż, która wcześniej została poprzedzona działaniami, dzięki którym dana nieruchomość mocno zyskała na swojej wartości. W większości przypadków inwestorzy, którzy zarabiają na flipie mieszkań podnoszą ich wartość za sprawą przeprowadzenia remontu. Czasami lokale potrzebują tylko kosmetycznych poprawek, by być bardziej atrakcyjnymi. Bywa również i tak, że niezbędna jest prawdziwa rewolucja wnętrz.

Inwestorzy, którzy zajmują się flippingiem, nazywani są granatnikami. Określenie to związane jest ze specyfiką wykonywanej przez nich pracy. Każdy taki inwestor kupuje nieruchomość, demoluje ją, a następnie "jak po wybuchu granata", oddają jak gdyby nigdy nic nowe, bardzo pięknie prezentujące się mieszkanie. Jeśli porównamy wygląd mieszkań przed "rewolucją" i po, to możemy zaobserwować całą masę zmian.

Z sypiących się ruder można stworzyć nowoczesne, klimatyczne wnętrza, które z pewnością spodobają się każdemu, nawet najbardziej wymagającemu klientowi.

Jak podnosi się wartość mieszkania?

Jak podnosi się wartość mieszkania? Sposobów, dzięki którym można osiągnąć ten cel, jest bardzo wiele. W niektórych sytuacjach wystarczy jedynie odmalować ściany. Czasami dany lokal wymaga więcej pracy - okazuje się na przykład, że trzeba zmienić układ pokoi, wymienić instalacje bądź zakupić nowe sprzęty. Jedno jest jednak pewne: jeśli chcemy zarabiać potężne pieniądze na flippingu mieszkań, musimy dysponować sporym kapitałem.

Jeśli mamy dużą ilość wolnych środków, to rynek mieszkaniowy już na nas czeka. Zachodzi jednak jedno podstawowe pytanie: czy mamy odpowiednie predyspozycje i talenty do tego, aby inwestować w odpowiednie budynki?

Czy flip mieszkań się opłaca?

Powyżej zadane pytanie zadaje sobie każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z flippingiem. To, czy flip będzie się opłacał, uzależniony jest w głównej mierze od tego, jaki zysk ze sprzedaży mieszkania będzie dla nas atrakcyjny. Dla jednych opłacalność sprzedaży oznacza dziesięć tysięcy, dla innych trzydzieści, a dla jeszcze innych dopiero sto.

Jedna rzecz jest pewna i niezmienna: jeśli jesteśmy przedsiębiorczy oraz pomysłowi, to flip mieszkania z pewnością będzie dla nas metodą, dzięki której zarobimy duże pieniądze. Na powodzenie w tej branży wpływa również znajomość lokalnych rynków mieszkaniowych.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe