https://www.high-endrolex.com/43 Panele fotowoltaiczne - sposób na energię z natury

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 08 2019

Panele fotowoltaiczne - sposób na energię z natury

Instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej stosowanym sposobem na pozyskiwanie energii odnawialnej. Charakterystyczne panele są częstym elementem krajobrazu, już nie tylko w okolicach oddalonych od sieci energetycznych. Jak zbudowane są urządzenia do pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego i na jakie ich parametry należy zwracać uwagę budując instalację?

Czemu służą panele fotowoltaiczne?

Podstawę każdej instalacji służącej pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych, są panele zbudowane z ogniw fotowoltaicznych. Służą one przetwarzaniu światła słonecznego w energię elektryczną. Energia słoneczna jest dostępna wszędzie i nie wyczerpuje się tak, jak źródła tradycyjne. Jest też energią ekologicznie czystą, a jej pozyskiwanie nie wiąże się z emisją szkodliwych odpadów. Energia ta jest wykorzystywana na bieżąco, a jej nadmiar odprowadzany do sieci energetycznej. Aby było to możliwe, konieczne jest przetworzenie energii tak, by spełniała ona określone parametry.

 

Inwerter

 

Czym są inwertery?

Aby prąd wytworzony w ogniwach fotowoltaicznych mógł trafić do sieci energetycznej, jego parametry muszą być zgodne z tymi, jakie spełnia prąd, który już w niej płynie. Dostosowuje się je dzięki urządzeniom zwanym inwerterami, przetwornicami, lub falownikami sieciowymi. W zależności od wielkości instalacji, ilości wytwarzanego prądu a także od miejsca instalacji, inwertery maja różne parametry, których wartość stanowi podstawę do wyboru konkretnych urządzeń do instalacji.

Parametry inwerterów

Jednym z podstawowych parametrów, jakie są brane pod uwagę przy wyborze urządzenia, jest wielkość inwertera. Odpowiednio duże urządzenia są stosowane jako tak zwane przetwornice centralne, które pozwalają na znaczna oszczędność w budowie całej instalacji. Ważnym parametrem jest również napięcie – startowe i maksymalne. Napięcie startowe określa wartość napięcia koniecznego do startu urządzenia, natomiast maksymalne – wartość napięcia w instalacji, jakie jest w stanie znieść inwerter bez ryzyka uszkodzenia.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe