https://www.high-endrolex.com/43 Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły09 08 2019

Ile kosztuje wykończenie mieszkania?

Własne mieszkanie to marzenie wielu Polaków. Wszyscy wiemy doskonale, że taka inwestycja wiąże się z bardzo dużymi kosztami. Pomimo tego, rynek nieruchomości rozwija się bardzo prężnie w naszym kraju. Najnowsze badania bardzo wyraźnie wskazują, że firmy deweloperskie mają się bardzo dobrze i mogą poszczycić się dużymi zyskami. Klienci bardzo chętne kupują mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Kiedy kupimy wymarzone mieszkanie w stanie surowym od dewelopera, trzeba również pomyśleć o kosztach związanych z wykończeniem. Wielu ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia. Wszystko zależy oczywiście od jakości materiałów i wyceny ekipy budowlanej. Niemniej jednak obecnie trzeba przygotować minimum tysiąc złotych na wykończenie jednego metra kwadratowego mieszkania w stanie deweloperskim.

 

wykończenie mieszkania


Wszystko zależy od lokalizacji

Kiedy deweloper sprzedaje nam mieszkanie, przeważnie jest ono do wykończenia. Cena takiej nieruchomości może się wydać bardzo atrakcyjna, jednak trzeba doliczyć do niej koszty wykończenia. W dzisiejszych czasach większość ludzi kupuje wymarzone mieszkanie na kredyt. Obecnie banki bardzo chętnie udzielają kredytów.

Sprawa dotyczy zarówno tych hipotecznych, jak i gotówkowych. Kiedy chcemy kupić mieszkanie na kredyt, w grę wchodzi tylko i wyłącznie hipoteczny. Jest on dużo tańszy od innych, a poza tym spłata rozłożona jest na kilkadziesiąt lat. Kiedy pożycza się pieniądze na wymarzone mieszkanie, trzeba również pożyczyć na wykończenie wnętrza.

W dzisiejszym świecie mnóstwo ludzi bardzo nieprecyzyjnie wylicza koszty urządzenia wnętrza. Obecnie najtrudniej jest znaleźć fachowców. Czas oczekiwania na ekipę budowlaną może przekroczyć nawet kilka miesięcy. Koszty tzw. robocizny zależą oczywiście od lokalizacji. Wszyscy doskonale wiemy, że w Warszawie jest dużo drożej niż np. w Rzeszowie. Niemniej jednak koszt wykończenia jednego metra kwadratowego powierzchni to co najmniej 1000 złotych. Zresztą potwierdzi to każdy deweloper.

Wszystko zależy oczywiście od tego, co chcemy mieć w mieszkaniu. Wiadomo, że drewniane podłogi będą droższe niż np. panele, a marmurowe płytki droższe od ceramicznych. Analizując wypowiedzi fachowców, trzeba stwierdzić, że koszt nowoczesnego wykończenia wnętrza, którego powierzchnia wynosi 50 metrów kwadratowych, to około 80 tysięcy złotych razem z robocizną. Ponad trzydzieści procent tej kwoty, to koszty związane z pracą.

W dużych miastach cena jednego metra kwadratowego powierzchni przekracza nawet 10 tysięcy złotych. W małych miasteczkach można kupić mieszkanie za około 3 tysiące złotych za metr.

Kuchnia i łazienka kosztują najwięcej

Kupując mieszkanie w stanie deweloperskim, należy liczyć się z tym, że najwięcej pieniędzy pochłoną kuchnia i łazienka. W większości przypadków meble kuchenne muszą być zamawiane na wymiar. Oprócz tego dochodzą koszty związane ze sprzętem AGD. Urządzenie kuchni może przekroczyć kwotę kilku tysięcy złotych za metr kwadratowy. Niemal takie same koszty trzeba ponieść w przypadku łazienki.

Kiedy uporamy się z tymi najdroższymi pomieszczeniami, reszta powinna już pójść bardzo płynnie. Nie warto żałować pieniędzy na wykończenie własnego mieszkania. Musi ono nam służyć przez długie lata. Materiały tanie, czyli niskiej jakości popsują się bardzo szybko. Jeśli zainwestujemy więcej pieniędzy, to powinno być dużo lepiej. Kiedy bierzemy kredyt, warto, jest pożyczyć nieco więcej pieniędzy, żeby zrobić wszystko perfekcyjnie.

Artykuł powstał we współpracy z deweloperem Szklane Tarasy.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe