eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły30 05 2019

Jak znaleźć najlepszego agenta nieruchomości?

Agent nieruchomości może być niezwykle pomocny, zarówno gdy chcemy kupić, ale i sprzedać nieruchomość. Dzięki niemu możemy uniknąć błędnych decyzji, które prowadziłyby nas do strat finansowych. Dlatego kluczowe znaczenie ma jego profesjonalizm i wiedza. Jeżeli szukacie mieszkania i poświęcacie na to wiele czasu, ale nadal nie znaleźliście nic ciekawego, to polecamy Wam zatrudnić agenta nieruchomości. Szkopuł w tym, aby znaleźć oczywiście tego najlepszego. A jak to zrobić? Tutaj my służymy Wam pomocą.

Krok pierwszy: sprawdź opinie

pomoc agenta nieruchomościJest wielu agentów nieruchomości, ale znalezienie najlepszego powinno być dla nas najważniejsze. Zatem poszukując go nie należy absolutnie podejmować decyzji pod wpływem chwili, czy też wybrać pierwszego, którego znajdziemy. Tutaj kluczowe jest sprawdzenie opinii w Internecie. Dzięki temu możemy poznać mocne strony, ale i słabe jeżeli takowe występują. Warto tutaj skorzystać z forum, bądź też tematycznych stron. Musicie jednak wiedzieć, że nie ma znaczenie, czy agent nieruchomości jest pracownikiem agencji, czy prowadzi jednoosobową działalność. Ważne, aby znał się na swojej pracy. Dopiero wtedy możemy przejść do następnego etapu, czyli sprawdzenia kompetencji.

Krok drugi: sprawdź kompetencje

Dobry agent to agent z doświadczeniem, który ciągle się kształci i zależy mu na poszerzeniu swoich kompetencji. Tak naprawdę łatwo to sprawdzić, czy znalazłeś agenta nieruchomości na miarę XXI wieku. Wystarczy tylko wpisać jego imię i nazwisko w wyszukiwarkę i zobaczyć czy posiada on stronę internetową. Wszak i ona świadczy o jego profesjonalnym podejściu do pracy. Ze strony internetowej możesz również dowiedzieć się, jakie posiada kwalifikacje oraz jaką szkołę ukończył. Tutaj ważne jest także doświadczenie, wszak agent nieruchomości może wam pomóc zarówno w sprzedaży, jak i zakupie mieszkania, czy domu.

Krok trzecie: umów się na spotkanie

Warto także z wybranym agentem nieruchomości umówić się na spotkanie. Otóż na nim można przedstawić swoje oczekiwania, a także budżet. Można także porozmawiać o planie sprzedaży, zapytać czy owy agent jest zwolennikiem np. domu otwartego. Bardzo ważna jest także jego kultura osobista. Wbrew pozorom to bardzo istotne, wszak z tym specjalistom będziesz zajmował się znalezieniem dla Was idealnego domu, bądź też pomoże Wam sprzedać mieszkanie. Dlatego otwartość i ekstrawertyczna osobowość są znaczące dla owocnej współpracy.

Krok czwarty: po tym poznasz, że to słuszny wybór

umowa z agentem nieruchomościJeżeli już zdecydowałeś się na zatrudnienie agenta nieruchomości to zależy ci, aby jego praca była profesjonalna. Otóż na samym początku dobry agent nieruchomości zbada twoje potrzeby i jednocześnie przedstawi ci aktualną sytuację na rynku nieruchomości. Dzięki temu, że pozna twój budżet może dla Ciebie przygotować indywidualną ofertę, która zaoszczędzi twój czas i jednocześnie w znaczący sposób ograniczy nerwy. Jeżeli nie jesteś dobrym negocjatorem to również agent nieruchomości może ci pomóc w wynegocjowaniu niższej ceny. Dzięki racjonalizmowi i wiedzy pośrednika nieruchomości często można naprawdę zaoszczędzić. Z kolei, jeżeli sprzedajesz nieruchomość to agent pomoże ci ją wycenić i jednocześnie wykorzysta odpowiednie narzędzia marketingowe, które pozwolą ci na szybszą i korzystniejszą sprzedaż.

 

Dobry agent nieruchomości pozwoli ci uniknąć kruczków prawnych

agent nieruchomościNie warto decydować się na zakup mieszkania, czy jego sprzedaż poprzez wystawianie ogłoszeń w gazecie. Taka forma jest już przestarzała. Tutaj należy wykorzystać Internet, który jest nowoczesnym kanałem. Ale agent nie tylko wykona dla Ciebie prezentację domu, czy znajdzie dla Ciebie najlepszą nieruchomość, jeżeli myślisz o zakupie. Agent pomoże Ci uniknąć także kruczków prawnych, które stosują nieuczciwe osoby. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że stracisz pieniądze, bądź też poniesiesz straty.

Dobry agent nieruchomości to podstawa, jeżeli myślisz o zakupie bądź sprzedaży nieruchomości. W ten sposób możesz znaleźć świetne mieszkanie, bądź też w korzystnej cenie sprzedać dom. Ale to nie wszystko. Dobry agent przygotuje jeszcze dla Ciebie wszystkie niezbędne dokumenty i zajmie się wszystkimi sprawami wokół, co Tobie pozwoli zaoszczędzić czas.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe