https://www.high-endrolex.com/43 Zadbaj o podstawy w nowym domu! Zacznij od jakości wody!

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły29 05 2019

Zadbaj o podstawy w nowym domu! Zacznij od jakości wody!

Budowa lub remont domu nigdy nie są prostą sprawą. Zawsze trzeba wziąć pod uwagę wiele zmiennych i spraw do załatwienia. W tej całej przeprawie nie należy zapominać o podstawach. Zadbanie, aby to, z czego korzystamy na co dzień działało jak najlepiej z pewnością przyniesie wymierne korzyści. Co więc należy wziąć pod uwagę?

Wśród priorytetów powinna znaleźć się jakość wody. Wiele osób totalnie pomija tą kwestię, co z czasem w większości przypadków odbija się negatywnie na komforcie mieszkania, finansach oraz domowych instalacjach.

 

jakość wody

W końcu z wody będzie korzystała cała rodzina i przeznaczy ją do różnych celów: od spożywczych, przez sprzątanie, po kąpiel i obsługę domowego sprzętu AGD. Warto mieć więc świadomość, że im gorsza jakość wody, tym trudniej się z nią będzie żyło i będzie przynosiła więcej niechcianych skutków.

Najczęstsze problemy, które sprawia woda

Czasem problemów nie widać na pierwszy rzut oka, co wcale nie oznacza, że ich nie ma. Woda może wydawać się dobra pod względem smaku, zapachu i barwy, a w rzeczywistości zawierać substancje chemiczne, które mają niebagatelny wpływ nie tylko na instalacje, ale i nasz organizm.

Choć obecność różnych substancji w wodzie jest w dużej mierze uzależniona od rodzaju ujęcia, to istnieją dwa popularne kłopoty występujące niezależnie od tego czy woda pochodzi z wodociągu, czy ze studni. O czym mowa?

Wysoki stopień twardości

To zjawisko występuje na terenie całego kraju i jest głównie wynikiem wysokiego stężenia jonów wapna i magnezu obecnych w wodzie. Wyznaczona w rozporządzeniu norma wskazuje, że stopień twardości wody powinien mieścić się w skali od 60 do 500 mg CaCO3/l. Są to dość rozległe wartości, ponieważ nie jest to zjawisko zagrażające zdrowiu.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że już przy 178 mg CaCO3/l z wody zaczyna wytrącać się kamienny osad, a to niesie ze sobą wiele przykrych skutków. Kamień najszybciej dostrzeżemy na dnie czajnika, jednak odkłada się też na częściach AGD mającego styczność z wodą, w kotle grzewczym, na armaturze.

twarda woda powoduje awarie kotłów grzewczych

Wysoka twardość wody jest przede wszystkim niepożądana ze względu na duże straty energii cieplnej, a przez to i wyższe rachunki za ogrzewanie. Sprawność wymienników ciepła bardzo się zmniejsza, jeśli te są obłożone warstwą osadu. Kamień jest 20 razy gorszym przewodnikiem ciepła niż stal.

Ponadto to właśnie osad po twardej wodzie jest odpowiedzialny za lokalne przegrzania lub niedogrzania oraz zmniejszenie światła rur. To z kolei skutkuje poważnymi, drogimi w naprawie awariami, zmniejszeniem lub niestabilnością przepływu wody i korozją tworzącą się pod osadem.

Elementy sprzętów AGD są przez twardą wodę narażone na przedwczesne zużycie, a to znów generuje dodatkowe koszty.

twarda woda powoduje awarie pralek i zmywarek

Choć osad jest dość kruchy, to w rzeczywistości bardzo trudno go usunąć. Na armaturze odkłada się w zastraszającym tempie, a doczyszczenie baterii prysznicowej, zlewów, kranów zajmuje dużo czasu, pochłania sporo energii i wymaga dużego zużycia detergentów.

Portfel użytkownika może ucierpieć nie tylko przez kosztowne naprawy i wymianę sprzętów, ale i nadmierne zużycie środków czyszczących. Twarda woda charakteryzuje się bardzo wysokim napięciem powierzchniowym. To oznacza, że kiepsko rozpuszczają się w niej środki czystości i środki higieny osobistej. Trzeba ich użyć więcej, by osiągnąć oczekiwany efekt.

Na twardej wodzie ucierpi również uroda domowników. Włosy mogą stać się matowe, przesuszone, praktycznie nie do rozczesania i ułożenia. Skóra na całym ciele po kąpieli będzie nadmiernie przesuszona, mogą pojawiać się niedoskonałości, zaczerwienienia, świąd i pieczenie. Taka woda nie jest polecana do użytku szczególnie osobom z wrażliwą skórą.

To nadal tylko część minusów. Więcej o negatywnych skutkach użytkowania twardej wody przeczytacie tutaj: https://www.filtry-do-wody.info/twarda-woda-w-domu-poznaj-szokujace-fakty/

twarda woda utrudnia codzienne sprzątanie

Podsumowując, twarda woda może spowodować całe mnóstwo awarii i mocno nadwyrężyć domowy budżet, a tego przecież nie chce nikt, kto jeszcze nie tak dawno zainwestował w generalny remont.

Problemy z obecnością chloru w wodzie

Problemem w wodzie użytkowej może być również chlor. Niektórym bardzo przeszkadza jego zapach. Czasami do tego stopnia, że rezygnują ze spożywania wody kranowej, a nawet wykorzystywania jej do obróbki termicznej.

Wodę o nieodpowiadających właściwościach organoleptycznych zastępują butelkowaną. To nie jest jednak najlepsza opcja ani pod względem finansowym, ani dla środowiska. Woda sprzedawana w plastikowych opakowaniach potrafi być nawet kilkakrotnie droższa od kranówki. Ponadto trzeba po nią pójść, nastać się w kolejce i przydźwigać.

Obecnie dość modne są ekologiczne rozwiązania. Za chwilę rządy zaczną wprowadzać opłaty kaucyjne za plastik (cena znów pójdzie w górę), a ponadto większość z nas już nie ma ochoty przykładać ręki do dalszego zanieczyszczania środowiska.

Chlor ma silne właściwości drażniące w stosunku do skóry, przez co woda z jego zawartością jest raczej mało przyjazna podczas kąpieli. Jeśli domownicy będą korzystać z takiej wody przez dłuższy czas – stosować do kąpieli, przemywania twarzy czy dłoni, mogą zacząć odczuwać ogromne przesuszenie skóry. Chlor niszczy lipidową warstwę ochronną, przez co jesteśmy bardziej narażeni na uczulenia.

Korzystanie z wody z dużą zawartością chloru jest szczególnie odradzane osobom cierpiącym na egzemę i inne choroby skórne, alergikom, dzieciom i osobom starszym.

Idealny sposób na ochronę przed problemami

Tym wszystkim negatywnym skutkom, jakie niesie ze sobą użytkowanie twardej wody, dodatkowo bogatej w związki chloru, można łatwo zapobiegać już od pierwszych dni po przeprowadzce do nowego domu.

Idealnym sposobem jest kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, który nie zajmuje dużo miejsca, praktycznie nie wymaga uwagi użytkownika, nie jest drogi w utrzymaniu, a co najważniejsze – daje bardzo dobre efekty w oczyszczaniu wody.

zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Swoją skuteczność Ecoperla Hero zawdzięcza doskonale dobranej mieszance złóż filtracyjnych. Pierwszą warstwę stanowi węgiel aktywny impregnowany srebrem (10l), drugą monosferyczna żywica jonowymienna (30l).

Złoża zostały dobrane do siebie w taki sposób, że na żadnym etapie pracy nie dochodzi do ich zmieszania. Dzięki temu mogą spełniać swoją funkcję cały czas tak samo wydajnie.

Zadaniem węgla aktywnego jest przede wszystkim oczyszczenie wody ze związków chloru oraz wszelkich substancji mających niekorzystny wpływ na właściwości organoleptyczne wody. Ponadto ochrania żywicę jonowymienną przed zanieczyszczeniami. Warstwa srebra to najlepsze zabezpieczenie przed rozwojem mikroorganizmów na złożu.

30 litrów żywicy jonowymiennej to ilość wystarczająca nawet dla 6-cio osobowej rodziny. W Ecoperla Hero zastosowano bardzo trwały materiał filtracyjny, który doskonale radzi sobie nawet z większym stopniem twardości wody.

Nie zajmie wiele miejsca

Ecoperla Hero należy podłączyć przed kotłem grzewczym oraz rozgałęzieniem instalacji na konkretne pomieszczenia. Dzięki swoim wymiarom (114,5/32/51 cm) zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a z instalacją można poradzić sobie samodzielnie.

Jest tani w utrzymaniu

Koszty utrzymania zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie są wysokie. Jego eksploatacja opłaca się znacznie bardziej niż korzystanie z twardej wody.

W wydatki należy wliczyć zużycie wody na regenerację oraz koszt soli tabletkowanej. Te jednak są pobierane przez urządzenie w minimalnych ilościach, dzięki obecności Ecoperla Perfect System. Ten dodatek odpowiada także za zrównoważoną pracę, bezawaryjne działanie, nie dopuszcza do przedwczesnego zużycia złoża.

Jakość Cię nie zawiedzie

Ecoperla Hero jest dobrą propozycją także ze względu na jakość komponentów. Przy jego produkcji współpracowali liderzy ze świata uzdatniania wody. Głowica sterująca oraz obudowa pochodzą od cenionej firmy Clack. Monosferyczna żywica jonowymienna jest marki Lewatit, natomiast węgiel aktywny to włoska produkcja.

Zobacz, ile możesz zyskać!

Woda jest medium, z którego w nowym domu będziemy korzystać każdego dnia, dlatego właśnie należy wziąć ten aspekt pod uwagę i bliżej przyjrzeć się jej jakości. Jeśli okaże się, że mamy do czynienia z wysoką twardością lub nie odpowiada nam pod względem smaku i zapachu, warto pomyśleć nad jej uzdatnianiem.

Montaż urządzenia do filtracji wody nie jest skomplikowany, a dzięki takiemu rozwiązaniu można sporo zaoszczędzić. Nie chodzi tu tylko o pieniądze, ale i nerwy, poświęcony czas i energię na przeprowadzanie napraw i usuwanie skutków działania zanieczyszczonej wody.

O uzdatnianiu wody najlepiej pomyśleć już na etapie budowy domu lub podczas przygotowania remontowanej przestrzeni. To może przynieść wiele korzyści, które bez trudu zauważy gołym okiem cała rodzina.

Więcej o problemach z wodą i rozwiązaniach znajdziesz na stronie eksperta: filtry-do-wody.info

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe