eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły27 04 2019

5 powodów, by zamieszkać w Krakowie

Kraków co roku jest odwiedzany nawet przez 13 milionów turystów, z których znaczna część to mieszkańcy naszego kraju. Miasto uchodzi za metropolię o niepowtarzalnej atmosferze, do której chętnie się wraca. Wielu przyjezdnych zazdrości Krakusom pięknych widoków na Wisłę i Wzgórze Wawelskie, możliwości spędzania czasu na największym rynku w Europie i cieszenia się tutejszym klimatem przesyconym historią, wysoką kulturą, ale także nowoczesnością.

Oto 5 powodów, dla których warto zamieszkać w Krakowie i cieszyć się jego walorami nie tylko podczas urlopów, ale codziennie.

 

Kraków

 

1. Zabytki klasy światowej

Cały teren Starego Miasta i dzielnica żydowska Kazimierz od 1978 roku znajdują się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Turyści ciągną też tłumnie na Wawel, do Sukiennic i do Kościoła Mariackiego. Tutaj także lubią przebywać mieszkańcy, którzy mogą odkrywać walory krakowskich zabytków codziennie i korzystać z tak kultowych miejscówek, jak restauracja Wierzynek, Jama Michalika, Piwnica pod Baranami lub z licznych pubów, restauracji i kawiarenek w okolicach Rynku Głównego.

2. Bliżej kultury

Kraków to prawdziwy ośrodek kulturalny. Liczba teatrów, kin, galerii, muzeów idzie w dziesiątki, a imprezy plenerowe i festiwale to wydarzenia, które przyciągają niczym magnes. Mieszkając w Krakowie, nie trzeba szukać lokalu na czas Festiwalu Kultury Żydowskiej na Kazimierzu, Live Music Festiwal, w czasie festiwalu muzyki dawnej "Misteria Paschalia" czy Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego "OFF Plus Camera". Do muzeów można chodzić także poza sezonem turystycznym, kiedy dostęp do nich jest łatwiejszy.

3. Nowoczesne i wygodne osiedla

Kraków to większe możliwości rozwoju zawodowego, stąd też napływ osób młodych, które myślą o dobrej pracy i założeniu rodziny. Wielu przyjezdnych, zarówno tych z okolic Krakowa, jak i z dalszych rejonów Polski, osiada tutaj na wiele lat albo na zawsze. Tutejszy deweloper Super Krak oferuje mieszkania w metrażach od 33 m2 do ponad 105 m2 w obrębie znakomicie zaprojektowanej inwestycji Apartamenty Kaskada http://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. gdzie poza wygodnym lokum, można cieszyć się własną zielenią zakomponowaną na prywatnych tarasach. Dzięki lokalizacji i dobrze rozwiniętej sieci komunikacji miejskiej mieszkańcy mogą swobodnie przemieszczać się z osiedla w dowolny obszar miasta. Ponadto usytuowanie Apartamentów Kaskada zapewnia łatwy dostęp do sklepów, szkół czy przychodni, a także takich miejsc jak Park Wodny w Krakowie, czy Multikino.

4. Miasto żaków

Kraków to zdecydowanie miasto akademickie, w którym mieszka ponad 200 tys. studentów. To sprawia, że atmosfera tego wiekowego grodu wciąż przesycona jest energią, a miasto, w którym funkcjonuje ponad 20 szkół wyższych, ma ogromny potencjał naukowy. Studenci są też kołem zamachowym krakowskiej gospodarki: kupują i wynajmują mieszkania, korzystają z oferty gastronomicznej i kulturalnej, są potencjalnymi oddanymi klientami, ale także wykształconymi kandydatami do pracy.

5. Oferta rekreacyjna

W Krakowie czas wolny można spędzać na wiele sposobów. Nie brakuje tutaj basenów, kortów tenisowych, boisk, tras do biegania, rowerowych i spacerowych, jest nawet miejska plaża, a Błonie i liczne parki świetnie nadają się do organizacji pikników. Stolica Małopolski to także miejsce wypadowe w Tatry i Beskidy.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe