eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły26 04 2019

Jak wybrać odpowiedni projekt domu – porady

Jednym z ważnych etapów budowy własnego domu jest wybór jego projektu. To powinna być przemyślana decyzja, ponieważ zaważy na dalszych etapach tworzenia budynku i na jego funkcjonalności. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni projekt domu.

Na rynku można znaleźć bardzo wiele ofert gotowych projektów domów. To pozwala znaleźć budynek, który będzie nam rzeczywiście odpowiadał. Jednak nie tylko efekt wizualny warto brać pod uwagę, wybierając projekt. Punktem wyjścia jest oczywiście zidentyfikowanie naszych potrzeb mieszkaniowych i możliwości finansowych. Co jednak dalej? Eksperci z firmy ARCHETON podpowiadają, na co zwrócić uwagę, wybierając projekt domu.

 

projekt domu

 

Powierzchnia domu

Aby dom był komfortowy i spełniał wszystkie oczekiwania domowników, musi mieć odpowiednią powierzchnię. Jej wielkość trzeba dobrać, uwzględniając kilka czynników. Oczywiście punktem wyjścia jest wielkość rodziny – każdy jej członek musi mieć własny „kąt”. Do tego konieczne jest wzięcie pod uwagę wielkości działki. Duży dom na małej działce nie powstanie. Do tego trzeba jeszcze uwzględnić lokalne warunki zabudowy i zagospodarowania terenu.

Pomieszczenia i ich rozkład

Należy także zwrócić uwagę na wielkość poszczególnych pomieszczeń. Jeśli marzy nam się duża kuchnia, projekty z małym pomieszczeniem tego rodzaju nie będą dla nas satysfakcjonujące. Warto jednak zastanowić się również, jakich pomieszczeń tak naprawdę potrzebujemy. Oprócz odpowiedniej liczby pokoi należy przemyśleć, czy wystarczy jednak łazienka, czy potrzeba więcej tego typu pomieszczeń, czy potrzebujemy pomieszczenia gospodarczego, dodatkowej garderoby, a może marzy nam się garaż połączony z bryłą domu.

Rozwiązania architektoniczne

Obok funkcjonalności, warto także zwrócić uwagę na kwestie wizualne. Nie będzie dobrym rozwiązaniem wybór projektu, który co prawda spełnia nasze wymagania pod względem dostępnej powierzchni i rozkładu pomieszczeń, ale za to jego bryła jest nudna i banalna. Ważny jest wygląd, kolorystyka i detale domu. Tutaj oczywiście trzeba pogodzić warunki zabudowy, wielkość działki i możliwości finansowe ze smakiem estetycznym.

Konstrukcja i technologia

Niezwykle istotna jest oczywiście konstrukcja domu i technologia użyta do jego budowy. To właśnie ona wpływa nie tylko na funkcjonalność, ale również na czas budowy i jej koszty. Nie zapominajmy jednak, że dom to inwestycja na lata – musi być trwały, wygodny, odporny na coraz bardziej kapryśną pogodę i najlepiej energooszczędny. Pod tym kątem również należy szukać projektu.

projekt domu

Dobry projekt domu to taki, który z jednej strony uwzględnia wszystkie potrzeby inwestora, a z drugiej jest dostosowany do jego możliwości finansowych i kształtu działki. Warto o tym pamiętać, poszukując projektu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe