https://www.high-endrolex.com/43 Oświetlenie medyczne - rozwiązanie pozwalające pracować lekarzom wygodnie i sprawnie

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły20 04 2019

Oświetlenie medyczne - rozwiązanie pozwalające pracować lekarzom wygodnie i sprawnie

Zajmujesz się budowaniem obiektów medycznych? Posiadasz swoją klinikę lub inną tego typu działalność? Chcesz zadbać o jak największy komfort pacjentów? Szukasz rozwiązania, które pozwoli lekarzom pracować wygodnie i sprawnie? Powinieneś więc zastanowić się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia.

Jeżeli odpowiadasz za ośrodek medyczny, to prawdopodobnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że dobre oświetlenie jest niezwykle istotne. Zawsze warto postawić na najwyższą jakość, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że w danym obiekcie leczone są chore osoby, a więc powinno się zadbać o ich odpowiedni komfort, a także wygodę pracy lekarzy.

 

oświetlenie medyczne

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na energooszczędność danego oświetlenia. Trzeba wiedzieć, że w dzisiejszych czasach nie ma lepszego rozwiązania pod względem oszczędności, niż technologia LED. Dlaczego? Po pierwsze żarówki LED zużywają około pięć razy mniej energii elektrycznej, niż ich odpowiedniki żarowe. Mało tego, lampy LED posiadają bardzo dużą żywotność, przez co pozornie wyższa cena zakupu może zwrócić się niezwykle szybko.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że sale operacyjne i zabiegowe to miejsca, które należy zaprojektować ze specjalną troską. Chodzi tutaj przecież o dobro pacjenta. Kiedy dane oświetlenie jest na najwyższym poziomie, lekarz może wykonać operację i zabieg skuteczniej, ponieważ kiedy będzie widział wszystko, wystąpi mniejsze prawdopodobieństwo ewentualnej pomyłki. Operacje wymagają sporej precyzji, dlatego nieodpowiednie oświetlenie sprzyja błędom lekarskim, co może spowodować nie tylko nieskuteczne leczenie pacjenta, ale też wiązać się z pozwami przeciwko danej klinice.

Nie można jednak zapominać o tym, że osoby przebywające w obiekcie medycznym powinny przede wszystkim czuć się komfortowo. Dobrze zaprojektowane oświetlenie sprawi, że nie będzie odczuwalna nieprzyjemność związana z jego wysokim natężeniem.

Nie można także zapominać o tym, że tworząc jakikolwiek obiekt należy zadbać o jego odpowiednią estetykę. Oświetlenie znacznie wpływa na efekt wizualny całości obiektu. Za przykład można wziąć chociażby korytarze oraz poczekalnie w szpitalach. Należy wiedzieć, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i jest pewnego rodzaju wizytówką danego obiektu. Kiedy w poczekalni będzie panował półmrok, światło będzie męczyło wzrok – nie wpłynie to pozytywnie na opinie pacjentów.

W przypadku planowania oświetlenia do obiektów medycznych należy postawić na najwyższą jakość, ponieważ kupowane lampy powinny spełniać pewne standardy zarówno pod względem efektywności, energooszczędności, jak i higieny.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe