https://www.high-endrolex.com/43 Jak działa przepływomierz elektromagnetyczny?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły12 04 2019

Jak działa przepływomierz elektromagnetyczny?

Przepływomierze elektromagnetyczne służą do mierzenia przepływu mediów przewodzących prąd elektryczny. Mogą być to zarówno ciecze (w tym ciecze: czyste, obojętne chemicznie, zanieczyszczone i agresywne chemicznie), mieszaniny, jak i pulpy.

Czym charakteryzują się przepływomierze elektromagnetyczne?

Ten rodzaj sprzętów tego typu mierzy objętościowy strumień cieczy, razem ze znajdującymi się w niej ciałami stałymi. Aby można było użyć przepływomierza elektromagnetycznego, to przewodność elektryczna mierzonego medium musi być większa niż 5 mS/cm. Wynikają z tego pewne ograniczenia, np. to, że urządzeń tych nie można stosować do pomiaru cieczy dielektrycznych w przemyśle petrochemicznym ani w transporcie ropy naftowej. Jednak sprzęty te niosą ze sobą również wiele korzyści. Przede wszystkim to, że nie powodują one spadku ciśnienia. Po drugie, przepływomierz elektromagnetyczny - https://www.enko-pomiar.pl/przeplywomierze-elektromagnetyczne,13 nie ma części ruchomych, dzięki czemu jego awaryjność jest znacznie mniejsza niż w przypadku innego rodzaju przepływomierzy.

Przepływomierz elektromagnetyczny: sposób działania

Jego działanie opiera się na wykorzystaniu prawa indukcji elektromagnetycznej Faradaya. Polega więc ono na tym, że w przewodniku - poruszającym się w polu magnetycznym - indukowana jest siła elektromotoryczna, która to jest proporcjonalna do natężenia pola magnetycznego oraz prędkości ruchu przewodnika. Przewodnikiem jest tutaj przepływająca, przewodząca prąd elektryczny ciecz. Sam przepływomierz składa się zaś z rury pomiarowej (o izolowanej elektrycznie powierzchni), cewek - generujących pole magnetyczne oraz elektrod, które mierzą różnice potencjałów. Wytwarzane dzięki stałemu prądowi o zmiennej biegunowości pole magnetyczne jest gwarancją stabilność punktu zerowego. Dzięki temu pomiar jest niezależny od właściwości medium (nawet jeśli są nim ciecze wielofazowe i niejednorodne czy bawet ciecze o niskiej przewodności). Warto też wiedzieć, że zasilanie przepływomierzy elektromagnetycznych nie łączy się z poborem dużych ilości energii. Do tego same czujniki mogą mierzyć w obu kierunkach przepływy o bardzo dużym, ale i o bardzo małym natężeniu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe