eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły30 03 2019

Osiedle idealne – wpływ infrastruktury na zadowolenie mieszkańców

Infrastruktura osiedla jest jednym z najważniejszych czynników determinujących decyzję o zakupie konkretnej nieruchomości. W końcu łatwy dostęp do wszelkich udogodnień dnia codziennego wpływa na komfort mieszkańców, a tym samym na zadowolenie z przebywania w wybranym miejscu.

Oszczędność czasu

Mieszkańcy dużych miast, takich jak Warszawa i Kraków, doskonale wiedzą, ile trudności może sprawić sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B w godzinach szczytu. Ciągłe korki, ruch i pośpiech sprawiają, że coraz więcej osób docenia możliwość skorzystania z roweru, aby bezproblemowo dotrzeć tam, gdzie się tylko chce. Z tego względu aktywne osoby doceniają bliskość ścieżek rowerowych w pobliżu osiedla. Wiadomo jednak, że nie zawsze możemy pozwolić sobie na podróżowanie jednośladem, stąd tak istotny jest dostęp do komunikacji miejskiej i dróg pozwalających bezproblemowo przemieścić się do innych części miasta. Docenią to zwłaszcza rodzice małych dzieci – dojazd z pracy do szkół i przedszkoli bez dobrego połączenia kosztuje dużo czasu i nerwów.

 

wybór osiedla

 

Sklepy, usługi, tereny zielone

Kupując mieszkanie, zazwyczaj mamy zamiar związać się z wybranym miejscem na kilka lat lub nawet na stałe. Z tego względu patrzymy na to, co osiedle ma dla nas do zaoferowania całościowo. Nawet jeśli niekoniecznie w danym momencie potrzebujemy dostępu do żłobków czy przychodni, to w perspektywie jakiegoś czasu może się to zmienić. Z tego powodu warto upewnić się wcześniej, na jakie udogodnienia mogą liczyć mieszkańcy osiedla. Czy na jego terenie lub w bliskim sąsiedztwie są do dyspozycji sklepy, apteka, poczta, restauracje? Odpowiedź na tego typu pytania jest ważna przed zakupy nieruchomości, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań. Deweloperzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych mieszkańców osiedla, w swoich inwestycjach biorą więc pod uwagę nie tylko obiekty mieszkalne, ale i usługowe. Przykładem jest inwestycja zlokalizowana w krakowskich Mistrzejowicach – Piasta Tower oferuje swoim mieszkańcom przemyślaną koncepcję architektoniczną, dostęp do terenów zielonych i obiektów, które znacznie usprawniają codzienną logistykę.

Otoczenie sprzyjające tworzeniu relacji

Chociaż współczesne tempo życia sprawia, że kontakty międzyludzkie schodzą na dalszy plan, to wciąż u wielu osób są ważne pozytywne relacje z ludźmi z najbliższego otoczenia. Z tego względu pożądane są na osiedlach miejsca, w których można na chwilę przystanąć lub usiąść i porozmawiać z sąsiadami. Rodzinom z dziećmi trudno wyobrazić sobie osiedle bez placu zabaw, na którym dzieci mogą się bawić i miło spędzić czas z rówieśnikami. Dorosłym osobom na pewno do gustu przypadną ławeczki, siłownie na świeżym powietrzu czy wydzielone strefy rekreacji, a młodzieży bliskie sąsiedztwo boiska do gry w piłkę czy koszykówkę. Poznanie osób, które mieszkają w tym samym budynku, z pewnością pozytywnie wpłynie na atmosferę panującą na osiedlu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe