https://www.high-endrolex.com/43 Przeprowadzka, czyli gdzie Polacy szukają nowego miejsca zamieszkania

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 03 2019

Przeprowadzka, czyli gdzie Polacy szukają nowego miejsca zamieszkania

Statystyczny Polak przeprowadza się kilka razy w życiu. Średnio zmienia swój adres co 15 lat. Nasza mobilność jest znacznie mniejsza niż w przypadku osób, żyjących na zachodzie Europy lub w USA. Amerykanie zmieniają lokum co 4, 5 lat.

Marzenia kontra rzeczywistość

Wśród naszych marzeń najczęściej wymieniamy wygodne miejsce do zamieszkania. Ponieważ luksusowe apartamenty w Warszawie są poza zasięgiem finansowym większości z nas, swoje plany staramy się kroić na miarę swoich zarobków i możliwości kredytowych. Przeprowadzka to wielka operacja logistyczna. Zwykle decydujemy się na nią mając w perspektywie atrakcyjną pracę w innym mieście lub możliwość zawodowego rozwoju. Młodzi zmieniają adres w celach edukacyjnych, wyjeżdżając na studia poza miejsce zamieszkania. Bywają osoby, które planują przeprowadzkę bez konkretnej wizji, w jakim miejscu chcieliby osiąść. To grupa, dla której ważne będzie poznanie zalet konkretnego regionu lub miasta.

 

przeprowadzka

 

Atrakcyjny adres

Zwykle w rankingach atrakcyjności miast bierze się pod uwagę te cechy, które poprawiają komfort życia. Nawet właściciel luksusowego apartamentu w Warszawie kalkuluje, czy okolica, w jakiej chce zamieszkać jest dobrze skomunikowana z atrakcyjnymi punktami na mapie stolicy. Nie zawsze będzie korzystał z własnego samochodu, więc dogodny dojazd taksówką lub komunikacją miejską nie jest dla niego bez znaczenia. Osoby o skromniejszym budżecie również zwrócą uwagę na dobre połączenia autobusowe lub tramwajowe. Dzięki nim można wygodnie dojechać do pracy, przedszkola czy też lekarza. Miasto ma wiele uroków, ale chętnie szukamy w nim zakątków, które, choć bliskie wielkomiejskich atrakcji, dają namiastkę własnej oazy spokoju.

Jakość życia

Wielu młodych decyduje się na zamieszkanie w mieście, do którego dostali się na studia. Niektórzy, kiedy już poznają mocniejsze i słabsze strony miasta, traktują miejsce studiowania jako trampolinę do kolejnego etapu. Duże miasto to wiele możliwości, ale też spore koszty utrzymania się. Nawet osoby o ustabilizowanych zarobkach lubią nieco zaoszczędzić, stąd luksusowe apartamenty w Warszawie często bywają lokatą kapitału lub miejscem, które wynajmuje się na jakiś czas. Wybierając konkretne miasto patrzymy na ceny w poszczególnych dzielnicach i to, jaką cieszą się opinią. Istotna jest także bliskość ważnych na co dzień miejsc, jak placówki oświaty, przychodnie. Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z biznesem, naturalnym kierunkiem migracji jest Mazowsze. To tutaj rezydują firmy z całego świata, dzięki czemu lokalny rynek nieruchomości kwitnie. Jeśli poszczęści nam się w roli przedsiębiorców, luksusowe apartamenty w Warszawie mogą być w naszym zasięgu finansowym.

Coraz popularniejsze stają się również lokalizacje pod dużymi miastami. Decydują się na nie głównie osoby, które już założyły rodzinę. Domek jednorodzinny pod Warszawą to nieraz mniejszy wydatek, niż mieszkanie dwupokojowe w stolicy a dostęp do atrakcji metropolii jest prawie taki sam, jak z dalszych dzielnic Warszawy.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe