eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 03 2019

Jak ocieplić mieszkanie od góry i dołu? Nie tylko styropian!

Dużym problemem w wielu domach jest właściwa cyrkulacja powietrza, a przy tym także wynikające z niej straty energetyczne. Zwykle odczuwamy to zimą, nie tylko w samej temperaturze, ale także w rachunkach za ogrzewanie. W efekcie decydujemy się na ocieplenie mieszkania w dodatkowy sposób. Można to zrobić nowocześnie!

Styropian jest nieskuteczny

Pierwsze, co zwykle przychodzi nam do głowy przy ocieplaniu ścian i sufitów to styropian lub wełna. Oczywiście, są to w miarę skuteczne metody – niestety jednak bywają czasochłonne, jak i nie zawsze opłacalne. Ich koszt, w stosunku do kosztu samego zysku na bardziej właściwej termoizolacji jest zbyt wysoki, by miał się szybko zwrócić. Dlatego zwykle wielu z nas szuka nowych, lepszych i ciekawszych rozwiązań. Lepiej zainwestować raz, a dobrze…

 

ocieplenie mieszkania

 

Szukając rozwiązania kompleksowego…

W szukaniu rozwiązań, nie należy myśleć schematycznie. To najgorsze, co można wymyślić. Styropian i wełna to niezbędne elementy wyposażenia dachowego, ale nie trzeba na nich poprzestać. Ciekawym rozwiązaniem, a do tego nowoczesnym i ekonomicznym, jest zamontowanie ogrzewania płaszczyznowego, które ma wiele zalet i niewiele minusów.

Ogrzewanie nie tylko na podłodze

Chłodzenie i ogrzewanie podłogowe jest już znane w większości domów. W wielu z nich zastosowano je z powodzeniem, być może także poprawiono izolację termiczną, ergonomię mieszkania lub ustawność każdego z pokoi. Tymczasem o ogrzewaniu sufitowym nie każdy słyszał. Działa ono na podobnej zasadzie, jest jednak nieco droższe. Efektem jest jeszcze skuteczniejsza termoizolacja i wygodniejsze chłodzenie.

Zalety, o których nie wiesz

Nie każdy wie, że chłodzenie i ogrzewanie podłogowe czy sufitowe pozwala na właściwe ustawienie temperatury, a więc na odpowiednie wpływanie na samopoczucie. Co więcej, są to ekonomiczne rozwiązania, które najwięcej kosztują przy ich montażu. Nie martw się jednak – z czasem inwestycja się zwraca, a każdy kolejny dzień to dodatkowa oszczędność. Jeśli więc szukasz możliwości na ocieplenie domu, nie myśl o styropianie. Pomyśl raczej o nowoczesnej technologii.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe