https://www.high-endrolex.com/43 Czego wystrzegać się przy samodzielnym udrożnianiu rur

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły22 02 2019

Czego wystrzegać się przy samodzielnym udrożnianiu rur

Problem z niedrożnością rur w wielu przypadkach można rozwiązać samodzielnie. Jeśli dopiero pojawiają się pierwsze symptomy zwiastujące powstanie niedużego zatoru, a więc dziwne bulgotanie dochodzące z rur lub nieprzyjemny zapach, można samodzielnie zająć się udrożnieniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Należy jednak wiedzieć, jak korzystać z dostępnych metod, by nie zaszkodzić sobie oraz nie pogłębić problemu.

Środki chemiczne niebezpieczne dla człowieka i instalacji

 

Wybierając preparaty do udrażniania rur należy mieć na uwadze to, że nie zawsze są one odpowiednie zarówno dla nas, jak i dla materiałów, z których instalacja została wykonana. Mimo ich przeznaczenia do tego celu okazać się może, że powstanie ryzyko uszkodzenia rur. Mogą również niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia osoby, które podejmie się udrożniania. Należy zatem postępować ściśle według instrukcji na opakowaniu, która zazwyczaj zaleca stosowanie okularów i rękawic ochronnych, a także zakazuje pochylania się nad otworem odpływu, kiedy wlewa lub wsypuje się do niego preparat.

 

udrażnianie rur

 

 

Uszkodzenia mechaniczne instalacji

 

Jedną z często wykorzystywanych metod podczas samodzielnego udrożniania rur jest stosowanie żmijki lub sprężynki. Są to zwinięte druty o długości nawet do kilku metrów, które z jednej strony posiadają ostrą końcówkę, a z drugiej najczęściej drewnianą korbkę. Czynność polega na wkręceniu sprężyny do otworu kanalizacji, a następnie wykręceniu jej. W ten sposób zator zabierany jest wraz z wyciąganym narzędziem. Nieumiejętne stosowanie tego rozwiązania może prowadzić do uszkodzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej wewnątrz.

 

Kiedy wszystkie metody zawodzą

 

Zdarza się, że udrożnienie rur w samodzielnym wykonaniu staje się niemożliwe. Stankan.pl ostrzega, by w takich sytuacjach nie upierać się przy naprawieniu problemu we własnym zakresie, a skorzystać z pomocy fachowców. Niewielka niedrożność może szybko przerodzić się w ogromny zator, który będzie wymagał jeszcze więcej pracy, a w konsekwencji stanowić będzie większy wydatek.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe