https://www.high-endrolex.com/43 Pompy zatapialne - Zbiór najważniejszych informacji

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły31 01 2019

Pompy zatapialne - Zbiór najważniejszych informacji

Pompy zatapialne to urządzenia o szerokim spektrum zastosowania, które znajdują zastosowanie zarówno w gospodarstwie domowym, budownictwie, jak i przemyśle. Istnieje kilka rodzajów pomp zatapialnych, których specyficzna budowa umożliwia zastosowanie ich do różnych rodzajów cieczy. Urządzenia tego rodzaju zasilane są albo spalinowo, albo energią elektryczną. Wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami.
Pompy zatapialne

Rodzaje dostępnych na rynku pomp

W handlu dostępne są urządzenia dostosowane do przepompowywania różnego rodzaju cieczy:
1. Pompa do wody czystej to najprostszy i jednocześnie najtańszy rodzaj pomp zatapialnych. Tego rodzaju urządzenie świetnie sprawdzi się w warunkach gospodarstwa domowego, na przykład do osuszania podtopionych piwnic.
2. Urządzenia do wody brudnej. Tego rodzaju pompa to urządzenie, które znajduje zastosowanie przede wszystkim na placach budowy, ale też w lekkich pracach górniczych i wydobywczych.
3. Przeznaczone do szamb i kanalizacji pompy o specjalnej konstrukcji i zaopatrzone w odpowiednie filtry. Oprócz wypompowywania szamb, używane są przy pracach remontowych i naprawczych kanalizacji, oraz w przypadku awarii istniejących sieci.
4. Urządzenia przeznaczone do pompowania mocno zanieczyszczonego szlamu – używane przede wszystkim w ciężkim górnictwie.
5. Używane w przemyśle urządzenia do przepompowywania wody gorącej.

Zakup, czy wynajęcie pompy?

Specjaliści z ponako.pl podkreślają, że cena nowych urządzeń od popularnych dostawców waha się od kilkuset złotych w przypadku pomp uniwersalnych, przeznaczonych do wody czystej, albo zanieczyszczonej w niewielkim stopniu, do kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy w przypadku pomp specjalistycznych. Dodatkowym kosztem jest zapewnienie odpowiedniego serwisu, w celu przedłużenia żywotności urządzenia. W przypadku osób, czy firm, które z tego rodzaju urządzeń korzystają sporadycznie, lepszym rozwiązaniem może się okazać wynajem pomp. Pozwala to, oprócz obniżenia kosztów, na swobodę w doborze dodatkowego osprzętu, czy możliwość wynajmowania różnego typu urządzeń, albo sposobu ich zasilania w zależności od zmieniających się potrzeb. Wynajem pomp zatapialnych to koszt kilkukrotnie niższy od zakupu i eksploatacji urządzeń nowych. Tak na przykład – zakup urządzenia do pompowania brudnej wody renomowanej firmy to koszt około 1500 złotych, a koszt wynajęcia takiego urządzenia nie przekracza zazwyczaj 150 złotych. Wynajem to najczęściej – w przypadku autoryzowanych dostawców, również gwarancja właściwego serwisu, a co za tym idzie – bezpieczeństwo użytkowania.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe