eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły07 01 2019

Zalety współpracy z biurem nieruchomości

Decyzja o sprzedaży bądź zakupie nieruchomości to poważny, życiowy krok. Własność w postaci domu czy mieszkania to dla wielu osób gwarancja zasobności, która pozwoli przetrwać nawet trudne życiowe momenty. Sama transakcja nie jest prosta. Nie chodzi tu tylko o znalezienie klienta (lub dewelopera) – w grę wchodzą również kwestie prawne. Obecnie wiele osób, które chcą spieniężyć nieruchomość, decyduje się na współpracę z biurem nieruchomości. Dlaczego?
współpraca z biurem nieruchomości

Oszczędność czasu i… nerwów

Dziś dla wielu osób najważniejszą walutą jest czas. Realizacja własnych celów i pasji wymaga odpowiedniej jego ilości. A proces sprzedaży mieszkania nie należy ani do szybkich, ani do przyjemnych. Trzeba zrobić aktualne zdjęcia, przygotować chwytliwe opisy mieszkania, umieścić ogłoszenia w internecie, ciągle je monitorować i aktualizować. A potem? Telefony i spotkania z zainteresowanymi. Czas, pytania, stres – zaoszczędzimy je, gdy zadania te powierzymy agencji nieruchomości. Taka firma posiada wszelkie niezbędne narzędzia, potrafi zrobić zdjęcia i prezentację mieszkania, która zachęci potencjalnych klientów do odwiedzenia mieszkania, a stąd już krok do sfinalizowania transakcji.

Profesjonalne podejście

Nawiązując współpracę ze specjalistami, mamy pewność, że transakcja zostanie przeprowadzona zgodnie z najlepszymi standardami. Możemy liczyć na doradztwo, odpowiednie oszacowanie ceny mieszkania, a także pozyskanie lepszych klientów – do agencji nieruchomości zgłoszą się chętniej ci, którym zależy przede wszystkim na bezpiecznym, legalnym zakupie. Są oni w stanie zapłacić wyższą cenę, byle mieć pewność, że transakcja przebiegła poprawnie, z dopełnieniem wszelkich wymogów i formalności.

Sztuka negocjacji

Agencja nieruchomości zatrudnia profesjonalistów. Im więcej doświadczonych pracowników, tym lepsza ich orientacja nie tylko w rynku nieruchomości i zmieniających się wymogach prawnych. Z liczbą kolejnych transakcji nabywają oni doświadczenia w sztuce negocjacji. Wiedzą, jak wykorzystać pewne techniki, by skłonić klienta do zakupu. Kluczowa jest tutaj umiejętność grania ceną mieszkania. Potrafią wyczuć, kiedy warto obniżyć cenę, a kiedy można ją podnieść. Doradca nieruchomości wzbudza też w kliencie większe zaufanie – to osoba obiektywna, niezwiązana z danym miejscem, która traktuje nieruchomość jak przedmiot, który należy sprzedać.

Sieć powiązań

Dobre biuro nieruchomości o ugruntowanej pozycji i wieloletnim doświadczeniu jak np. agencja Sverum z Częstochowy posiada wiele relacji, które jest w stanie wykorzystać na korzyść swoich kontrahentów. Nierzadko współpracują one z bankami, które udzielają kredytu, jeśli chcemy zakupić nieruchomość, są znane lokalnym mediom, więc mogą w sposób niekonwencjonalny dotrzeć do przyszłych nabywców. Niekiedy biura z różnych miast współpracują ze sobą, co może wpłynąć na szybsze znalezienie osób poszukujących mieszkania.

Zalet współpracy z biurem nieruchomości jest wiele. Warto jednak wcześniej dokonać odpowiedniej analizy, by wybrać taką agencję, która cechuje się profesjonalizmem i działaniem dostosowanym do oczekiwań swoich klientów. Zanim zdecydujemy się powierzyć swoje mienie agencji, znajdźmy tę cieszącą się nieposzlakowaną opinią i uznaniem wśród poprzednich klientów.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe