eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły06 01 2019

Czy zakup ziemi jest dobrą inwestycją?

Osoby, które posiadają pewien kapitał i chcą go zainwestować mają obecnie do wyboru bardzo różne produkty inwestycyjne. Różnią się one stopniem ryzyka, które należy ponieść, wysokością zysku, który mogą przynieść, wysokością kapitału początkowego, który należy zainwestować. Produktem inwestycyjnym bardzo w Polsce popularnym i to w zasadzie niemal od zawsze jest ziemia. Także i dzisiaj kupowani ziemi należy do inwestycji bardzo popularnych. Jak inwestować w nieruchomości, które są gruntami rolnymi?
inwestycja w grunty

Rodzaje gruntów, które warto kupować jako inwestycję

Ziemia zawsze była w Polsce popularnym sposobem inwestowania posiadanych oszczędności; zainteresowanie tego typu inwestycjami nasiliło się po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej. Obecnie inwestowaniem w zakup ziemi wciąż interesuje się duża liczba inwestorów, jest ich jednak mniej niż jeszcze dwie dekady temu. Inwestowanie w zakup ziemi wymaga od inwestora posiadania stosunkowo wysokiego kapitału na wejście; biorąc pod uwagę to, że w ziemię inwestuje naprawdę niemała liczba osób można pokusić się o stwierdzenie, że sporej części osób w naszym kraju powodzi się dobrze lub bardzo dobrze skoro mogą sobie pozwolić na takie inwestycje. Kupno ziemi jest inwestycją długoterminową. Zdecydowanie największą popularnością wśród osób inwestujących w zakup ziemi cieszą się grunty rolne, działki rekreacyjne oraz działki pod zabudowę. Szczególną grupą inwestorów są osoby zainteresowane kupowaniem przede wszystkim gruntów ornych, które zostały sklasyfikowane dość nisko. Cena takich gruntów jest wyjątkowo atrakcyjna. Nie ma również problemów, gdy takie grunty ich właściciel zechce odrolnić. Odrolniony grunt staje się wyjątkowo wartościowy: można podzielić go na mniejsze działki i odsprzedać jako działki budowlane przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne. Na zakupie takich gruntów można zarobić naprawdę duże pieniądze. Osoby, które interesują się inwestowaniem w ziemię bardzo często kupują także grunty, które położone są w miejscowościach o dużych walorach turystycznych i wypoczynkowych. Dużą popularnością wśród inwestorów w tym przypadku cieszą się grunty położone w Krainie Tysiąca Jezior czyli na Mazurach. Do działek, które w tym regionie należą do wyjątkowo atrakcyjnych należą te, które mają dostęp do własnej linii brzegowej lub przynajmniej położone bardzo blisko jeziora.

O tym trzeba wiedzieć

Inwestując w ziemię można spodziewać się naprawdę wysokiego zwrotu, trzeba jednak pamiętać przed zakupem o kilku istotnych elementach. Osoby, które planują kupno ziemi przed podpisaniem umowy kupna powinny sprawdzić warunki zabudowy lub miejscowy plan zabudowy. Jeżeli nie możliwości przekształcenia gruntów rolnych w tereny przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, z kupowania takich gruntów lepiej jest się wycofać. Odrolnienie nie jest bowiem możliwe w każdym przypadku, do tego załatwienie odrolnienia pochłania mnóstwo czasu i generuje dodatkowe koszty, których z pewnością wszyscy inwestorzy chcieliby uniknąć. Nie ma problemów jedynie z odrolnieniem gruntów V lub VI klasy, do tego tego typu grunty można czasem kupić niemal za bezcen.

Więcej informacji na stronie inwestujwnieruchomosci.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe