https://www.high-endrolex.com/43 Kupno nowego mieszkania - z pośrednikiem czy bez?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 01 2019

Kupno nowego mieszkania - z pośrednikiem czy bez?

Zakup nowego mieszkania, niezależnie od tego, czy z rynku pierwotnego czy wtórnego, wiąże się z szeregiem formalności i pytań pojawiających się na różnych etapach decyzji oraz inwestycji. Jedną z częstych wątpliwości jest decyzja o zakupie mieszkania z pomocą pośrednika, lub na własną rękę. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety, a w poniższym artykule przybliżamy temat pośredników na rynku nieruchomości.
mieszkania

Zalety kupna mieszkania z pośrednikiem

  • Dobry pośrednik odznacza się profesjonalizmem i znajomością branży. Zna bolączki zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego, i jest wyczulony na sztuczki deweloperów i właścicieli mieszkań. Z najwyższym poziomem skrupulatności sprawdzi wybrane oferty pod kątem stanu technicznego, wartości i dokumentacji.
  • Odpowiedni pośrednik zapewni większe bezpieczeństwo transakcji: wykorzystanie jego usług minimalizuje ryzyko oszustw ze strony nie tylko deweloperów, ale i dotychczasowych nabywców mieszkań na rynku wtórnym, którzy mogą chcieć zataić istotne informacje o nieruchomości.
  • Komfort to jeden z czynników, dla których usługi pośrednictwa są coraz bardziej popularne. Znalezienie mieszkania lub domu na własną rękę często oznacza dodatkowy stres, sporo spędzonego na oglądaniu ofert czasu, nerwy i brak kompetentnej wiedzy do analizowania ofert. Dzięki wykorzystaniu umiejętności i kontaktów pośrednika, potencjalny nabywca skraca ścieżkę zakupową i może zakończyć transakcję dużo szybciej niż we własnym zakresie.

Wykorzystanie dobrego pośrednika w procesie zakupu nieruchomości może być strzałem w dziesiątkę, jednak warto wziąć pod uwagę także możliwe wady takiego rozwiązania.

Wady kupna mieszkania z pośrednikiem

  • Skorzystanie z usług pośrednika często wiąże się z naprawdę wysokimi kosztami, wahającymi się od dwóch do nawet czterech procent wartości nieruchomości.
  • Nie wszyscy pośrednicy kierują się dobrem klienta. Może zdarzyć się sytuacja, w której pośrednik, zachęcony bardzo wysoką prowizją od sprzedaży, będzie namawiał potencjalnego nabywcę do zakupu mieszkania niewartego swojej ceny czy pełnego wad technicznych. Może także przekonywać do zakupu domu, obok którego planowane są niekorzystne inwestycje lub który położony jest w głośnej okolicy, ale pośrednik pokaże go w momentach ciszy i spokoju.
  • Niejasne zasady współpracy z pośrednikami są pierwszym krokiem do niedopowiedzeń i złej komunikacji. Warto sprecyzować zasady na samym początku i zastrzec sobie prawo do wypowiedzenia umowy oraz nabycia danego mieszkania lub domu we własnym zakresie poza umową z pośrednikiem. Ważne jest także jasne określenie opłat.

Wiele osób jest przekonanych, że skorzystanie z usług pośrednika wiąże się także z lepszym i większym wyborem potencjalnych inwestycji. Można dojść do wniosku, że interesie pośrednika będzie leżało przedstawienie najlepszych ofert na rynku i przekonanie potencjalnego klienta do sfinalizowania transakcji na rynku zarówno pierwotnym jak i wtórnym. W praktyce jednak pośrednik nie może mieć większego wyboru niż platformy takie jak obido.pl, bo nigdy nie będzie miał umów z wszystkimi deweloperami. Jest to po prostu niemożliwe i w realiach rynku niespotykane.

Dlatego też warto sprawdzić dostępne możliwości i wybrać najbardziej atrakcyjną dla siebie.

Skorzystaj z największej platformy klientów rynku pierwotnego - obido.pl. Sprawdź oferty - bez prowizji i pośredników. Możesz skorzystać także z mechanizmów sztucznej inteligencji obidoAI™ w procesie poszukiwania mieszkania:

wyszkiwarka

źródło: https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-warszawa/

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe