eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły09 12 2018

Kurtyny przeciwpożarowe - skuteczna ochrona ludzi i mienia

Kurtyny przeciwpożarowe są jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie niezbyt kosztownych form zabezpieczenia budynków, osób w nich przebywających oraz mienia. Te nieskomplikowane urządzenia ochronne należą do najbardziej uniwersalnych, mogących znaleźć zastosowanie praktycznie w każdego rodzaju budownictwie.

W jaki sposób kurtyny przeciwpożarowe chronią w sytuacjach zagrożenia?

Zbudowane na zasadzie automatycznie rozwijającej się rolety, kurtyny w momencie wystąpienia pożaru odcinają pomieszczenia od źródła powstania zagrożenia poprzez zabezpieczenie specjalnie przystosowaną tkaniną, która wysuwa się z wału nawojowego. Mechanizm rolujący znajduje się w obudowie, jest zintegrowany z systemem sterującym. W momencie wystąpienia nagłego wzrostu temperatury czujki wysyłają sygnał do centralki, która uruchamia rozwijanie się maty izolacyjnej.

 

Kurtyna przeciwpożarowa

 

Tkaniny wykorzystywane do budowy kurtyny są niepalne, odporne na ekstremalnie wysokie temperatury oraz nieprzepuszczalne dla płomieni i dymu. Maty rozwijają się w prowadnicach, dlatego kurtyny przeciwpożarowe wykazują się bardzo wysoką szczelnością i stanowią dla pożaru przeszkodę nie do przebycia.

Jakie elementy budynków zabezpiecza się kurtynami przeciwpożarowymi?

Rolety przeciwpożarowe są produkowane w różnych wielkościach, a także mogą posiadać różne klasy odporności ogniowej, dlatego praktycznie wszystkie otwory znajdujące się w budynkach mogą być w ten sposób zabezpieczanie. Dotyczy to zarówno okien, świetlików, kanałów wentylacyjnych, drzwi, jak i bram oraz łączników w dużych halach produkcyjnych oraz w obiektach handlowych bądź magazynowych.

Kurtyny przeciwpożarowe oprócz pełnienia swojej zasadniczej roli ochronnej, mogą być także elementem doskonale harmonizującym z elewacją budynku lub wystrojem wnętrza. Są one produkowane w zróżnicowanej kolorystyce, dlatego inwestor może dobrać do swojego obiektu najbardziej odpowiednie urządzenie. W czasie, kiedy nie występuje zagrożenie pożarowe kurtyny mogą być dodatkowym elementem ozdobnym.

kurtyny przeciwpożarowe- lupusfire.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe