https://www.high-endrolex.com/43 6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz budowę domu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły30 11 2018

6 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz budowę domu

Zamierzasz wybudować dom i chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie bez zakłóceń? Sprawdź, o jakie kwestie musisz zadbać, zanim rozpoczną się prace budowlane.

Budowa domu to kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie, które może nieprzerwalnie absorbować Twoją uwagę nawet przez kilkanaście kolejnych miesięcy. Wyzwań, jakie będą na Ciebie czekały przed i w jej trakcie jest całe mnóstwo. Przygotuj się do nich dobrze, sprawdzając podstawowe informacje przed budową domu, o których musi pamiętać każdy inwestor.

 

budowa domu

 

Zgłoszenie rozpoczęcia budowy domu

Rozpoczęcie budowy domu należy zgłosić Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego. Wymaga to również dostarczenia odpowiedniej dokumentacji, czyli przede wszystkim oświadczenia kierownika budowy wraz z informacjami potwierdzającymi jego uprawnienia oraz przejęcie obowiązków związanych z kierowaniem budową. Konieczne jest także zarejestrowanie dziennika budowy.

Ogrodzenie placu budowy

Zanim ruszy budowa musisz zadbać o ogrodzenie działki. Na tym etapie należy też wyrównać jej teren i geodezyjnie wytyczyć budynek. Planując zagospodarowanie terenu pamiętaj, że w czasie realizacji inwestycji musi istnieć miejsce do składowania narzędzi i materiałów, a także strefa z tymczasowymi obiektami sanitarnymi dla pracowników. Odpowiedzialność za ich utworzenie może wziąć również inwestor zastępczy lub kierownik budowy.

Harmonogram prac budowlanych

Bezpieczną i sprawną budowę domu zapewni profesjonalna ekipa specjalistów. Zapytaj fachowców o terminy wykonania poszczególnych prac, a następnie sporządź harmonogram, który zagwarantuje sprawny i płynny przebieg wszystkich etapów inwestycji. Pamiętaj, aby uwzględnić przy tym możliwość wystąpienia poślizgu, wynikającego np. z konieczności dokonania poprawek.

Solidne materiały ścienne

Planując budowę, uwzględnij zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które dodatkowo zapewnią w domu odpowiednią temperaturę. Wybierając solidne materiały ścienne, na przykład beton komórkowy, obniżysz koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Dobrym wyborem będą również ściany z bloków wapienno-piaskowych posiadające warstwę ocieplenia.

Aktualność kosztorysu

Po wyborze materiałów i ekipy budowlanej powinieneś sprawdzić, czy sporządzony kosztorys pozostaje aktualny. I nie chodzi tutaj tylko o fakt, że w międzyczasie mogły zmienić się ceny produktów i usług. Sprawdź również, czy w marketach budowlanych nie ma żadnych wyjątkowych promocji na materiały, albo czy wynajęci przez Ciebie fachowcy nie posiadają zniżek w sklepach. W przypadku dużej inwestycji, jaką jest budowa domu, może to wygenerować naprawdę spore oszczędności.

Tablica informacyjna

Zamieszczenie żółtej tablicy informacyjnej może nie stanowi najpilniejszej sprawy, ale ponieważ jest obowiązkowe, koniecznie musisz o nim pamiętać. Przymocuj ją w widocznym miejscu, najlepiej przy głównym wejściu na plac budowy lub w innym - ale od strony drogi publicznej. Taka tabliczka powinna mieć wymiary nie mniejsze niż 90x70 cm i być czytelnie wypełniona czarnym lub ewentualnie niebieskim mazakiem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe