eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 06 2018

Mieszkanie w dużym mieście – plusy i minusy

Miasto niewątpliwie kusi swoją atrakcyjnością wielu ludzi. Więcej możliwości, większa dostępność różnego rodzaju usług a także szersze perspektywy rozwoju kariery. Miasto ma jednak swoje wady: spory ruch, zanieczyszczone powietrze i ciągłe życie w biegu.
W porównaniu do tępa życia mniejszej aglomeracji, w mieście czas płynie znacznie szybciej, ludzie mają mniej chwil dla siebie a duża liczba ludności sprawia, że ulice są zakorkowane
w kluczowych momentach dnia. Mieszkanie w dużym mieście ma sporo plusów, ale są też minusy, o których nie warto zapominać.

 

mieszkanie w dużym mieście

 

Większa dostępność i wyższe ceny

Duże miasto oferuje swoim mieszkańcom większą dostępność atrakcji w postaci miejsc do spędzania wolnego czasu, zarówno w aktywny sposób, jak i na przykład w kinie czy w teatrze. W dużym mieście nocne życie jest bardzo intensywne dzięki dostępności wielu klubów, restauracji czy pubów. Istotnym tematem jest większa dostępność mieszkań, szczególnie tych na wynajem, w porównaniu do mniejszych miejscowości. Jednak z większą dostępnością lokali mieszkaniowych zwykle nie idzie w parze ich niższa cena. Ścisłe centrum dużego miasta dla zwykłego „Kowalskiego” często jest nieosiągalne finansowo. Dostępność różnorodnych lokali czy pubów w centrum jest większa, więc mieszkania w dobrych lokalizacjach, świetnie skomunikowanych z pozostałymi częściami miasta, są znacznie droższe. Droższe jest także korzystanie z pobliskich atrakcji czy oferty gastronomicznej - w modnym lokalu za lunch czy kawę możemy zapłacić znacznie więcej niż w innych miejscach. Miasto oferuje także większy dostęp do opieki medycznej czy miejsc dedykowanych uprawianiu sportu, co przekłada się na wyższą jakość życia oraz zdrowie fizyczne.

 

Więcej miejsc pracy i inne zarobki

Mieszkając w dużym mieście mamy większy wybór na lokalnym rynku pracy. Jest duże zapotrzebowanie na zdolnych i zaangażowanych pracowników, do których kierowane są liczne oferty pracy. Ma to związek także z wyższym wynagrodzeniem oraz większą ilością benefitów pracowniczych. W mieście mamy także większy wybór możliwości kształcenia się w postaci uczelni wyższych, specjalistycznych kursów czy branżowych konferencji. Duża liczba placówek dydaktyczno-naukowych sprzyja podnoszeniu kwalifikacji i rozwojowi własnej ścieżki kariery. Ułatwieniem w przemieszczaniu się do pracy czy na uczelnie jest wysoko rozwinięta sieci komunikacji miejskiej.

 

Wiele niebezpieczeństw

Mieszkanie w dużym mieście oprócz wielu atutów ma także swoją negatywną stronę. Życie
w ciągłym stresie, hałas czy zanieczyszczone powietrze to tylko kilku wrogów czyhających na nasze zdrowie. Szalone tempo życia, wszechobecny stres i życie w ciągłym biegu przekładają się destrukcyjnie na nasz stan zdrowia, zarówno psychiczny jak i fizyczny. Dodatkowo w większych miastach mamy większe prawdopodobieństwo zaistnienia sytuacji, w której możemy być narażeni na niebezpieczeństwo. Większe prawdopodobieństwo napaści czy kradzieży jest nieodłącznym elementem życia w dużych skupiskach ludzi.

 

Kosztowne mieszkanie w dużym mieście

Życie w dużym mieście wiąże się także z większymi kosztami. Ceny artykułów spożywczych mogą być znacznie wyższe niż w mniejszych miasteczkach czy na obszarach wiejskich. Dodatkowo wyższe rachunki za usługi czy wyższe ceny wynajmu mieszkania, sprawiają, że początki życia w mieście ze względów finansowych mogą być trudne. Jeżeli pilnie potrzebujesz gotówki lub nie masz wystarczającej sumy na pokrycie kosztów mieszkania w dużym mieście, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki online np. proficredit.pl/pozyczki-online. Propozycję pożyczki online łatwo znajdziesz w Internecie, dzięki czemu, aby zapoznać się ofertą nie musisz wychodzić z domu. Wiele instytucji finansowych oferuje pożyczki online bez konieczności dostarczania zaświadczenia od pracodawcy o dochodzie. Zanim jednak zdecydujesz się na zaciągnięcie zobowiązania, powinieneś dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz możliwości jego spłaty.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe