https://www.high-endrolex.com/43 Nowoczesny wirtualny spacer dla biur i agencji nieruchomości

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 06 2018

Nowoczesny wirtualny spacer dla biur i agencji nieruchomości

Wdrożenie wirtualnego spaceru 3D do oferty biura nieruchomości może okazać się strzałem w dziesiątkę i pomimo wydatku za usługę może przynieść spore korzyści. W wielu krajach wirtualne spacery po wystawianych na sprzedaż lub wynajem nieruchomościach są ogólnie dostępną usługą oferowaną przez dobre biura, agencje oraz deweloperów. W naszej ojczyźnie jednak nadal niewiele biur nieruchomości decyduje się na tą innowację, dlatego możliwość skorzystania z takich wizualizacji wnętrz 3D może pomóc wyróżnić się na tle konkurencji.

Na czym polega wirtualny spacer 3D?

wirtualny spacer

Większość agencji oraz biur nieruchomości prezentuje na swoich stronach internetowych zdjęcia oraz filmiki oferowanych domów lub mieszkań. Klienci jednak często nie są w pełni przekonani do prezentowanych materiałów, niektóre uważają za zbyt wyidealizowane, często mają również problem z wyobrażeniem sobie rzeczywistej wielkości i przestronności pomieszczeń. W dzisiejszych czasach ciężko przekonać potencjalnego klienta na podstawie zdjęć. Znalezienie właściwego domu, mieszkania lub lokalu dla firm często oznacza wiele wizyt w terenie, które pochłaniają bardzo dużo czasu zarówno agentów nieruchomości jak i klientów szukających oferty dla siebie. Jeśli jednak udostępni im się możliwość odbycia wirtualnego spaceru po budynku, to prawdopodobnie o wiele szybciej podejmą decyzję o umówieniu się na spotkanie już dokładnie zaznajomieni z obiektem. Dlaczego? Usługa Wirtualny spacer Kraków to dokładne odwzorowanie szczegółów pomieszczeń z zachowaniem odległości, wysokości, a nawet głębi czy też oświetlenia. Efekt jest o wiele bardziej wiarygodny niż w przypadku popularnych spacerów po okolicy oferowanych przez Google Street View, ponieważ kamera 3D w tej technologii odbiera rzeczywistość podobnie jak ludzkie oko. Skanuje wnętrza odwzorowując je w 99% jak faktycznie w rzeczywistości.

Co jest potrzebne i jak wygląda realizacja usługi?

wirtualny spacer

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących skanowanie wnętrz za pomocą kamer 3D funkcjonujących jako skanery otoczenia. Warto skorzystać z takiej usługi, jest ona w bardzo atrakcyjnej cenie nie wymaga drogiej inwestycji w specjalistyczny sprzęt, kamerę, komputer oraz urządzenie mobilne, które będzie w stanie obsłużyć aplikację niezbędną do stworzenia modelu 3D. Aplikacja przesyła zebrane przez kamerę informację na serwer wybranej przez biuro firmy wykonującej usługę wizualizacji wnętrz 3D. Wystarczą niecałe dwie godziny, żeby móc odebrać gotową prezentację zeskanowanego pomieszczenia. Aby pokazać prezentację w ofertach na portalach ogłoszeniowych wystarczy wkleić link do wirtualnego spaceru lub pod html osadzający prezentację na stronie oferty. Cały wirtualny spacer utrzymywany jest na serwerach usługodawcy i nie wymaga żadnych nakładów technicznych od agenta nieruchomości ani jego specjalistycznej wiedzy.

Jak usługa wirtualnego spaceru może wpłynąć na wyniki sprzedaży?

Każda innowacja jest mile widziana przez potencjalnych klientów. Decydując się na umieszczenie prezentacji 3D z wirtualnym spacerem po oferowanych nieruchomościach, umożliwia się klientom dokładne zapoznanie się z oferowanymi domami i mieszkaniami na sprzedaż. Potencjalny klient może obejrzeć każdy fragment pomieszczenia, co jest ogromną zaletą w porównaniu z przedstawieniem wyłącznie płaskich zdjęć lub filmów, które rzadko obejmują całe pomieszczenie lub są wykonane pod takim kątem, żeby np. pomieszczenia wydawały się większe. Oferta biura dzięki wirtualnemu spacerowi zyskuje na wiarygodności, dzięki czemu wzrasta szansa na to, że klient skontaktuje się właśnie z tym biurem nieruchomości, które udostępniło mu wirtualny spacer. Tym sposobem na spotkanie z agentami umówią się naprawdę zdecydowane osoby, którym zależy na konkretnych nieruchomościach z którymi zapoznały się nie wychodząc z domu i nie marnując swojego czasu.

Mniej niezdecydowanych klientów oznacza więcej podpisanych umów, często w o wiele krótszym czasie. W ten sposób biuro nieruchomości ma szansę przyjąć więcej klientów i ofert nieruchomości, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo podpisania większej liczby umów. Duża ilość zadowolonych klientów to również spore szanse na polecenie biura innym osobom zainteresowanych kupnem domu lub mieszkania czy wynajęciem lokalu. Warto również zauważyć, że wprowadzenie usługi wirtualnych spacerów może stać się cechą wyróżniającą biuro nieruchomości i wpłynąć na wzrost rozpoznawalności na rynku, co może spowodować łatwiejsze i szysze pozyskiwanie nowych klientów.

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe