https://www.high-endrolex.com/43 Własny dom to marzenie, które warto spełnić

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 03 2018

Własny dom to marzenie, które warto spełnić

Chyba każdy z nas marzył kiedyś lub cały czas marzy o swoim wymarzonym domu. Piękny, dostojny i budzący podziw budynek to właśnie coś, o czym śni wiele osób. Nie musi być on wcale duży, ważne jest, by był wyjątkowy i funkcjonalny. Właśnie tym należy kierować się w czasie budowy domu, to znaczy jego funkcjonalnością. Ktoś może mieć wspaniały dom na zewnątrz, lecz może się okazać, że projekt jego wnętrza zupełnie się nie udał.

Spełniaj swoje marzenia

Całe lata wielu wyrzeczeń, wiele nadgodzin spędzonych w pracy i ogromny stres, to właśnie cena, jaką niektórzy ponoszą za możliwość wybudowania swojego wymarzonego domu. Jednak mimo to, wielu uważa, że warto i jest to odpowiednia cena, jaką trzeba ponieść za spełnienie marzeń. Nikt przecież nie powiedział, że przychodzi to bardzo łatwo.

 

dom marzeń

 

Wiele osób już od swoich najmłodszych lat marzy o tym, by mieć swój własny dom z ogrodem. Jest to pewien symbol bycia dorosłym. Oczywiście z roku na rok ta symbolika ma coraz mniejsze znaczenie, jednak i tak pozostaje i rozwija się w człowieku samozaparcie, by spełnić swoje marzenie dzieciństwa. Każdy, kto kiedykolwiek marzył o własnym domu, będzie rozumiał, o co chodzi.

Na co zwracać uwagę przy wyborze projektu?

Wybór odpowiedniego projektu domu jest bardzo ważny i nie powinien być dokonywany pochopnie. Jest to decyzja o tym, gdzie będzie się mieszkało prawdopodobnie przez resztę swoich dni. Należy podejść do tego nie tylko od strony estetycznej, ale także od strony funkcjonalnej. Dom będzie służył jego mieszkańcom przez wiele lat i musi spełnić wszelkie ich oczekiwania i mieć także pewną swobodę dokonywania w nim zmian.

Bardzo ważna jest decyzja o jego wielkości. Zawsze warto pozostawić kilka metrów zapasu, które można zamienić w skrytkę, spiżarnię, garderobę, czy może nawet mały pokoik gościnny lub domowe biuro. Nigdy nie wiadomo, jaka nagle zaistnieje potrzeba. Należy więc być gotowym na każdą sytuację. Z najważniejszych decyzji, można wyróżnić między innymi tę, jak będą rozmieszczone dane pomieszczenia. Obowiązkowo wśród nich musi znaleźć się kuchnia, łazienka, a także salon, który w przyszłości może pełnić funkcję sypialni.

Prócz wyżej wymienionych, podstawowych pomieszczeń, można także wybierać spośród wielu innych, takich jak pokoje gościnne, pokoje dla dzieci, dodatkowe łazienki, korytarze, garderoby i tak dalej. Jednak nie tylko pomieszczenia są ważne, lecz także to, w jaki sposób są one rozmieszczone. Warto zwrócić uwagę na jakie kierunki świata wystawione będą dane pomieszczenia, a także jaki widok się im zagwarantuje. Oczywiście pokój dzienny powinien być ustawiony w taki sposób, by przez całe południe i popołudnie złapał najwięcej słońca. Jeśli dom posiada taras, to obowiązkowo z pięknym widokiem, a nie na ścianę innego domu.

Koszt projektu domu z katalogu i na zamówienie

Koszty projektów domów są różne, w zależności od ich wielkości, od ich skomplikowanej budowy, a także od ceny, jaką ustaliła sobie dana firma sprzedająca projekty. Jednak w większości przypadków, jeśli kupujemy gotowy projekt domu z katalogu, to jego koszt będzie oscylował mniej więcej wokół 2,5 tysiąca złotych. Więcej informacji na ten temat przeczytasz w artykule opisującym ile kosztuje projekt domu.

Gdy mamy w głowie swój wymarzony dom i pomysł na ten dom chcemy przekazać architektowi, to wykonanie takiego projektu (indywidualnego) może być nieco droższe, a nieraz sięgać nawet kilku nastu tysięcy złotych. W tym wypadku ustalenie jednej, konkretnej ceny jest bardzo trudne, lecz często podaje się, że w przypadku takich projektów, cena wynosi między 50 a 200 zł za metr kwadratowy.

Czym jest adaptacja projektu domu?

Adaptacja projektu domu to czynność, którą wykonuje specjalista, architekt. Jego zadaniem jest dostosowanie projektu do wymogów prawnych, jakie obowiązują na danym terenie. Wśród nich można wyróżnić między innymi ilość kondygnacji, pochyłość dachu i tak dalej. Tych szczegółów może być wiele i zależą one głównie od miejscowego planu zagospodarowania terenu. Zobacz także ile kosztuje adaptacja projektu.

Gdzie można kupić gotowy projekt domu?

Technologia potrafi naprawdę pomagać i także w przypadku wyboru gotowego projektu domu, znacznie może ułatwić życie, ponieważ to właśnie w Internecie, można znaleźć całe tysiące przeróżnych projektów. Na stronach internetowych można idealnie określić swoje wymagania, a następnie wyświetlą nam się domy, które będą najbardziej do nich zbliżone. Spośród tych wszystkich projektów, można wybrać właśnie ten jeden, wymarzony.

Wśród gotowych projektów znajdziemy budynki ekologiczne, nowoczesne, z wykorzystaniem różnych, specjalistycznych technologii. Dostępne są również tradycyjne budowle, będące w zasięgu możliwości finansowych szerokiego grona odbiorców. Internet jest pełen różnych projektów, wśród których można dowolnie przebierać. Nikt jednak nie musi dokładnie dostosowywać się do konkretnego projektu, ponieważ może on być wyłącznie inspiracją i można go dowolnie przeprojektować, według własnych potrzeb. Nie ma więc tu żadnych ograniczeń, prócz oczywiście tych prawnych, które jednak da się spełnić. Więcej informacji znajdziesz na portalu budowlanym PolakBuduje.pl

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe