https://www.high-endrolex.com/43 Aranżacja przestrzeni w nowoczesnym drapaczu chmur

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 01 2018

Aranżacja przestrzeni w nowoczesnym drapaczu chmur

Ulokowanie firmy w prestiżowym drapaczu chmur ma liczne zalety, lecz jednocześnie obarcza większą odpowiedzialnością za jak najlepsze wykorzystanie każdego centymetra powierzchni, gdyż miesięczne koszty korzystania z ekskluzywnych biur mogą być horrendalne. Aranżacja przestrzeni w drogim drapaczu chmur różni się od działań prowadzonych w skromniejszych budynkach. Wszystko przed to, że przestrzeń jest tam dużo kosztowniejsza.

 

drapacz chmur

 

Podczas badań zauważono, że na jednego pracownika w drapaczu chmur przypada mniejsza przestrzeń, niż dla osoby wykonującej podobną pracę w mniej prestiżowej nieruchomości. W uproszczeniu można powiedzieć, że w wieżowcach jest dużo ciaśniej. Opłata za każdy metr powierzchni jest wygórowana. Stąd nie można pozwolić, aby pracownicy stosowali gigantyczne fotele biurowe, jak z gabinetu prawnika. Nie zmieszczą się i nie będzie ich można należycie ustawić. W drapaczu chmur dominują zgrabne fotele biurowe o elastycznej specyfikacji – np. Akracing i podobne. Jeśli można je regulować, wtedy nawet na najmniejszym skrawku podłogi, da się ustawić ciało w korzystnej pozycji. Biurka pracowników powinny na bokach być połączone ze sobą. Taki układ pozwoli zmieścić optymalną liczbę stanowisk pracy w pomieszczeniu. Liczba mebli jest ogólnie redukowana, aby stworzyć więcej przestrzeni dla pracowników. Nie stosuje się żadnych dodatkowych przedmiotów do oświetlania biur. Lampy stojące są niedopuszczalne, ponieważ kradną cenne miejsce. Całe oświetlenie musi zostać zainstalowane w suficie, o czym należy pomyśleć przed wprowadzeniem się do biur.

 

biurowiec

 

Charakterystyka biur zlokalizowanych w wieżowcach powoduje, że większość firm decyduje się na aranżację typu „open space”. Ściany działowe były by tylko niepotrzebnym marnotrawstwem przestrzeni. Osobne pomieszczenia przygotowywane są w drapaczach chmur wyłącznie dla członków zarządu. Czasami kompletnie odgrodzona od codziennego zgiełku za pomocą ścian zostaje także sala konferencyjna.

Jak widać, wprowadzając się do drapacza chmur, trzeba mieć na uwadze litanię różnych wymagań. Od wymiarów foteli biurowych aż po rozmieszczenie dodatkowych pomieszczeń – firma musi oszczędzać przestrzeń, jeśli chce przyjmować interesantów w prestiżowym wieżowcu. Jeśli marzą się jej przestronne biura, wtedy powinna usytuować się raczej w niższym budynku.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe