eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły14 01 2018

Kostka brukowa w zastosowaniu prywatnym

Kostka brukowa to powszechnie stosowane rozwiązanie w wielu wypadkach w budownictwie i przy wykańczaniu przestrzeni. Daje przede wszystkim odpowiednią trwałość i odpowiednie efekty wizualne. Dodatkowo jest stosunkowo tanim materiałem i właśnie dlatego tak chętnie wykorzystywana jest zarówno przez osoby zarządzające przestrzenią publiczną, jak również osoby prywatne, które coraz chętniej wykorzystują kostkę brukową do wykończenia przestrzeni przy swoim domu.

 

kostka brukowa

 

Podział kostki brukowej

Jednym z popularnych podziałów jest ten ze względu na sposób obróbki materiału. Wyróżniamy kostkę brukową przemysłową oraz szlachetną. Przemysłowa kostka brukowa to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie stosowane w przypadku przestrzeni miejskich, na przykład parkingów. Tam bowiem w dużej mierze liczyć się będą koszty dla włodarzy miast. Kostka szlachetna umożliwia znacznie szersze spektrum kolorów, a także kształtów, dzięki czemu znajduje znacznie więcej zastosowań i daje nam o wiele lepsze wrażenia estetyczne. To właśnie ten typ kostki zobaczymy w okolicy luksusowych biurowców czy też na posiadłościach prywatnych, gdzie również stawia się na walor estetyczny.

Surowiec wykonania

Również ze względu na materiał, z którego wykonano kostkę możemy zastosować pewien podział. W tym wypadku zwykle stosuje się trzy typy kostek brukowych:

Kostka kamienna

Doskonałej klasy kostka brukowa, o niezwykle dobrej stylistyce. Kostka granitowa chociażby zaliczająca się do kostek kamiennych bywa używana nie tylko do wykończeń przy samym domu, ale nawet do wykończenia tarasów. Garden Partner jest jedną z wielu firm posiadających szeroki wybór tego surowca.

Kostka betonowa

Klasyczna i tania kostka brukowa. Jest bardzo mocna i wytrzymała. Zastosowanie znajdzie głównie przy domu – na podjazdach, ścieżkach i w ogrodzie. W zależności od wybranego kształtu i grubości kostki będziemy mogli pozwolić sobie na stworzenie mniej lub bardziej atrakcyjnych dla oka wzorów.

Kostka z kamieni polnych

Najbardziej stylowe rozwiązanie. Kostka z kamienia polnego posiada unikatowy wygląd, stylizowany na bruk zabytkowy. Ułożenie tego typu kostki nie jest zadaniem prostym, ale jeżeli podołamy – efekty będą na pewno olśniewające. To również stosunkowo droga kostka brukowa.

Jak więc widzimy w każdym wypadku możemy dobrać odpowiedni wygląd kostki brukowej dla siebie i konkretnych zastosowań, które są nam potrzebne. Ten materiał nie musi więc być nudny i nieciekawy. Z jego użyciem jesteśmy w stanie stworzyć niesamowite prace, również z użyciem kilku rodzajów tworząc kompozycję.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe