eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 01 2018

Jak sprzątać mieszkanie po remoncie?

Każdy, kto przynajmniej raz w życiu przeprowadzał remont, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że absolutnie najmniej przyjemną czynnością w tym zakresie jest sprzątanie po jego zakończeniu. Zaschnięta na płytkach farba, osadzający się pył budowlany, resztki przyciętych listew – wszystko to wymaga użycia odpowiednich narzędzi i środków.

Zapobieganie

Jeżeli jeszcze przygotowujemy się do remontu, warto pomyśleć o zabezpieczeniu powierzchni mieszkania w taki sposób, aby późniejsze sprzątanie było mniej uciążliwe. Warto wynieść meble albo przynajmniej zakryć je folią. Do tego istotne jest zabezpieczenie podłogi poprzez przykrycie jej folią (i dodatkowe przymocowanie grubymi taśmami) albo też kartonami (jeżeli wiemy, że może na nią spaść coś ciężkiego albo może zostać porysowana). Jeżeli z kolei planujemy remont tylko w części domu lub mieszkania, nie można zapominać o zabezpieczeniu tej czystej części przed wszechogarniającym pyłem. W tym celu należy ułożyć pod drzwiami zwilżone wałki z ręczników, uszczelniając jednocześnie drzwi. Wszelkie inne szpary należy zabezpieczyć folią i taśmami.

 

sprzątanie po remoncie

 

Sprzątanie "na sucho"

Pierwszą fazą sprzątania po remoncie jest tak zwane sprzątanie "na sucho". W pierwszej kolejności warto zamieść całą podłogę, usuwając jednocześnie największe kawałki – pozostałości po listwach czy taśmach. Drugim etapem jest sprzątnięcie całej powierzchni przy użyciu odkurzacza. Szczególnie polecane są w tym zakresie urządzenia o dużej mocy, ponieważ mamy do czynienia z ciężkim, osadzającym się pyłem. Zwykły odkurzacz może sobie nie poradzić i podda się po kilkunastu minutach pracy. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia czyszczące Karcher. Odkurzacze tej firmy świetnie sobie radzą z poremontowymi porządkami. Są one dostępne między innymi w ofercie dystrybutora sprzętu Karcher - asc-pro.pl.

Sprzątanie "na mokro"

Kiedy już oczyścimy mieszkanie z pierwszego kurzu, trzeba przejść do kolejnego etapu. Druga faza sprzątania obejmuje sprzątanie "na mokro". W tym zakresie warto skorzystać z dobrej jakości szczotek i mopów, które skutecznie usuną brud. Do tego należy wspomóc się silniejszymi, niż przy zwykłym sprzątaniu, środkami. Idealne będą te, na bazie octu, który świetnie radzi sobie z poremontowym pyłem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe